+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. července 2016 • 22:30

Nový slávistický trávník cestoval do Edenu až od Náchoda

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Slavia - Dukla 5:0. Výhru řídili Škoda se Zmrhalem CELÝ SESTŘIH: Slavia - Dukla 5:0. Výhru řídili Škoda se Zmrhalem
SESTŘIH Premier League: Arsenal - Tottenham 2:0. Čech vytáhl skvělé zákroky, rozhodl Mustafi SESTŘIH Premier League: Arsenal - Tottenham 2:0. Čech vytáhl skvělé zákroky, rozhodl Mustafi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Již za pár dní se fotbalisté Slavie poprvé v nové sezoně představí před vlastními fanoušky. Ve čtvrtek 21. července nastoupí do odvety 2. předkola Evropské ligy proti estonskému soupeři Levadii Tallin a v Edenu se horečně pracuje. Ve vršovické aréně se totiž mění trávník, poničený posledními koncerty Lucie nebo kapely Iron Maiden.Na položení nového pažitu se pracuje od minulého pátku. Trávník určený pro slavistický stadion se pěstoval zhruba jeden rok na speciálně upravených plochách trávníkové školky.

Ta se nachází u obce Nahořany nad Metují a má rozlohu 35 hektarů. K pěstování se používá speciálně namíchaný substrát a speciální travní směsi tak, aby výsledkem byl odolný, zdravý a hustý travní pažit.

Protože má nový povrch rozlohu kolem 8000 m2, bylo nutné jej na přepravu náležitě přichystat. Trávník se při „sklizni“ odřezával v pásech o šířce 120 centimetrů, délce mezi 12 a 15 metry a tloušťce tři centimetry. Pásy byly navinuté do rolí.

Trávník by si po samotném položení měl zhruba tři týdny odpočinout, aby došlo k úplnému usazení rolí, jejich zakořenění a spojení pásů.

„Nicméně jako pochozí vrstva je připraven okamžitě po položení. Ve výjimečných případech jsme schopni provést pokládku technologicky tak, že i zátěž trávníku je možná prakticky druhý den,“ tvrdí Libor Zítko ze společnosti AGRO CS, která má nový povrch na starosti.

Témata:  trávník
 Klasická verze
Mobilní verze