a dozvíte se vše jako první.
10. srpna 2016 • 23:07

Schickův hvězdný moment. Zahrál si na Barceloně a vykoupal Messiho

NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy

V přípravě pravidelně nastupuje, bojuje o místo v základní sestavě. Zatím úspěšně. Důvěru dostal Patrik Schick i proti slavné Barceloně (2:3). Český útočník, který v létě zamířil ze Sparty do Sampdorie Janov za částku přesahující 100 milionů korun, si pomalu ale jistě hledá cestu do základní sestavy italského celku. V duelu o trofej Joana Gampera proti katalánskému klubu odehrál první poločas a dokonce se mu podařilo obehrát hvězdu domácích Lionela Messiho, který dal v utkání dva góly a na jeden přihrál.

V přípravě nastoupil Schick ke čtyřem duelům a nasbíral v nich 253 minut. Ve středu večer přidal dalších 45. A ne ledajakých. Figuroval totiž v zahajovací sestavě Sampdorie proti hvězdami prošpikované Barceloně na jejím stadionu o trofej Joana Gampera. A v 18. minutě se mu dokonce povedl skvělý kousek. Povedenou kličkou „vykoupal“ domácí hvězdu Lionela Messiho.

Zajímavé však je, že ačkoliv v české lize nastupoval 20letý fotbalista v dresu Bohemians 1905 či Sparty jako typický útočník, v Janově mu přidělili novou pozici. Na hřišti plní roli podhrotového hráče pod osvědčenou dvojicí Muriel, Quagliarella a zdá se, že se tato varianta trenérovi Marcu Giampaolovi zamlouvá.

Schick na této pozici odehrál už 80 minut v přípravném duelu proti Málaze, který skončil remízou 0:0. Na Camp Nou jej trenér po prvním poločase vyměnil za Ricarda Álvareze, který se Schickem bojuje o místo v sestavě.

Sampdoria každopádně na katalánský velkoklub nestačila. Už po prvním poločase prohrávala 1:3, když se dvakrát střelecky prosadil Lionel Messi a zároveň u třetí branky parádně asistoval. Ve druhém poločase se nicméně italskému celku podařilo snížit na konečných 2:3.