+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
21. března 2017 • 10:11

Šéf UEFA v Praze: Na MS chceme evropský tým do každé skupiny

Autor:
TOP VIDEA
Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává
SESTŘIH: Hoffenheim - Stuttgart 1:0. Rozhodla Kadeřábkova akce SESTŘIH: Hoffenheim - Stuttgart 1:0. Rozhodla Kadeřábkova akce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když už bude na mistrovství od roku 2026 hrát rekordních 48 týmů, chce z toho fotbalová Evropa těžit více, než se dosud předpokládalo. „Příští týden máme jednání v Curychu, kde chceme zajistit pro své země šestnáct míst,“ řekl dnes v Praze předseda UEFA Aleksander Čeferin, který se včera zúčastnil vyhlášení ankety Fotbalista roku.Slovinský funkcionář plánuje jít ještě dál, přičemž chce využít nového formátu, který účastnické země rozděluje do šestnácti skupin po třech. „Chceme, aby v každé skupině byl právě jeden evropský tým. Pokud jsme nejsilnější fotbalový kontinent, mohly by se do vyřazovacích bojů kvalifikovat všechny naše země,“ říká Čeferin.

Více o změnách MS zde>>>

Vyjádřil se i k novému formátu Ligy mistrů, který dříve kritizoval. V něm mají čtyři nejsilnější evropské ligy (Anglie, Německo, Španělsko, Itálie) zaručeny šestnáct míst v základních skupinách.

„Já jsem kritizoval především způsob, jakým to bylo prezentováno. Co se týče samotného formátu, je pochopitelné, že silné země vyvinuly na minulé vedení silný tlak. Pět největších lig (ještě Francie) dodává do soutěže 86 procent příjmů, ale inkasuje pouze šedesát procent,“ vysvětlil Čeferin s tím, že formát se nyní měnit nebude, což zároveň zruší veškeré myšlenky na případnou Superligu, kterou by hrály pouze kluby nejsilnějších zemí.

Více o českých šancích v Lize mistrů zde>>>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze