Stanislav Hrabě
12. května 2017 • 11:00

Moravský bard Kubíček bude kandidovat. Chce být místopředsedou FAČR za Moravu

Jiří Kubíček bude kandidovat na místopředsedu FAČR
TOP VIDEA
Lavička: Schick ví, čeho chce dosáhnout a jde si za tím Lavička: Schick ví, čeho chce dosáhnout a jde si za tím
Messi vs. Ronaldo = kličky, góly, penalty! Kdo zažil lepší sezonu? Messi vs. Ronaldo = kličky, góly, penalty! Kdo zažil lepší sezonu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Složitá situace ve fotbalovém světě zvedla ze židle i moravského barda Jiřího Kubíčka, jenž ve vrcholných orgánech působil dvacet let (1990-2010). Své rozhodnutí, že už se do tohoto prostředí nevrátí orámovaná mottem „Šťastný už jsem byl,“ přehodnotil a podal kandidaturu na místopředsedu za Moravu. „Ano, odešla na Strahov,“ potvrdil.Nominát mu dal OFS Olomouc a Jiří Kubíček ho přijal. Přitom není úplně pevně rozhodnut, že půjde až do voleb na červnové valné hromadě. Vzdát se kandidatury může kdykoli. „Morava ztratila v posledních letech hodně ze svých pozic,“ upozorňuje. „Chci být u jednání a poznat, jestli se nyní dokáže opět sjednotit,“ vysvětluje.

Stejně důležitým popudem pro podání kandidatury je podle jeho vyjádření podpora Petra Fouska na místo nového předsedy FAČR za vazebně stíhaného Miroslava Peltu. „Vidím jako nejvhodnějšího člověka pro tuto funkci, který by dokázal vyvést český fotbal z této krize,“ říká Kubíček, jenž v minulém období platil za jednoho z nejvýraznějších fotbalových funkcionářů.