+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. září 2017 • 13:37

Šéf La Ligy se zlobí: City a PSG utrácí státní peníze, dochází k diskriminaci

Autor: ,
TOP VIDEA
SESTŘIH: Brémy - Mohuč 2:2. Hosté smazali dvoubrankový náskok, Pavlenka byl bez šance SESTŘIH: Brémy - Mohuč 2:2. Hosté smazali dvoubrankový náskok, Pavlenka byl bez šance
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
VŠECHNA VIDEA ZDE

Představitelé španělské fotbalové ligy vyzvali evropskou unii UEFA, aby prověřila, zda Manchester City svým utrácením neporušuje takzvanou finanční fair play. Prezident španělské ligy Javier Tebas zároveň chce, aby UEFA rozšířila vyšetřování dalšího "rozhazovačného" klubu Paris Saint-Germain.Představitelé španělské fotbalové ligy vyzvali evropskou unii UEFA, aby prověřila, zda Manchester City svým utrácením neporušuje takzvanou finanční fair play. Prezident španělské ligy Javier Tebas zároveň chce, aby UEFA rozšířila vyšetřování dalšího "rozhazovačného" klubu Paris Saint-Germain.

Tebas v prohlášení pro agenturu AP uvedl, že oba kluby těží ze státních peněz, čímž "vytvářejí inflační spirálu, která nenapravitelně ubližuje fotbalovému průmyslu". City využívá peněz z Abú Zabí, PSG má zase vlastníky z Kataru. "UEFA musí uplatnit pravidla finanční fair play, aby nedocházelo k diskriminaci klubů," uvedl Tebas.

Manchester City v létě výrazně posiloval a za záložníka Bernarda Silvu, obránce Kylea Walkera, Benjamina Mendyho, Danila a brankáře Edersona zaplatil zhruba 215 milionů liber.

Neymar přestoupil do PSG
Neymar přestoupil do PSG

UEFA v minulosti zavedla pravidla finanční fair play kvůli výraznému nárůstu zadlužených klubů. Složitý soubor pravidel, jejich základem je, aby kluby neměly výrazně větší výdaje než příjmy, také omezuje možnost bohatých majitelů investovat do klubu vlastní peníze.

PSG a City byly už v roce 2014 mezi prvními potrestanými kluby kvůli finanční fair play. Oba týmy přišly o 20 milionů eur z odměn za Ligu mistrů a měly omezeno utrácení a také počet nominovaných hráčů na zápasy.

Minulý pátek UEFA oznámila, že utrácení PSG znovu prověří. Impulzem byly příchody Neymara z Barcelony za 222 milionů eur a Kyliana Mbappého z Monaka na hostování, ale s povinnou opcí na přestup ve výši 180 milionů eur.

Podle šéfa španělské ligy Tebase by se však UEFA měla podívat na finance Pařížanů v širším kontextu. "PSG porušuje pravidla fair play opakovaně už mnoho let. Důležité je, aby UEFA neprověřovala pouze nejnovější přestupy PSG, ale celou minulost. Tyhle transfery jsou výsledkem dlouhodobého finančního dopingu v PSG," uvedl.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze