+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
13. listopadu 2017 • 17:04

Bojovníci z Kataru! Jeho mladíci zvládli v rozstřelu tři kritické situace

Autor:
Penaltový rozstřel mezi týmy Kataru a Iráku do 19 let měl neuvěřitelné rozuzlení
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost
Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj! Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj!
VŠECHNA VIDEA ZDE

O rostoucí úrovni katarského fotbalu se přesvědčili i čeští fanoušci, když sledovali sobotní výhru reprezentačního áčka v zemi pořadatele MS 2022 1:0. Teď je tu další příklad, jak velké bojovníky v bohaté zemi na břehu Perského zálivu mají. Národní tým do 19 let vybojoval postup na mistrovství Asie proti Iráku po neobvyklém a dramatickém rozstřelu.Situace byla jasná. Vítězi patřil přímý postup na šampionát. Po konci zápasu však na ukazateli na stadionu svítilo skóre 3:3. Vzhledem k totožné bilanci došlo na penaltový rozstřel. Ten vyvrcholil sledem tří velmi neobvyklých událostí.

1. Opakování rozhodující penalty

Katar už začal slavit, brankář Shehab Mamdouh už se rozeběhl za spoluhráči poté, co rozhodující pokutový kop vychytal. Rozhodčí jeho nadšení rychle zchladil a kvůli předčasnému pohybu z brankové čáry nařídil opakování penalty.

2. Vyloučení brankáře

Bylo jasné, že Mamdouh vidí celou situaci jako velkou křivdu a sudímu si zašel postěžovat. Ten neváhal a udělil mu žlutou kartu – už druhou v zápase. K opakování penalty se tak katarský brankář nesměl postavit.

3. Povedený zákrok hráče z pole, který zaskočil mezi tyčemi

Neuvěřitelné vyvrcholení celého dramatu. Do branky musel náhradník a jelikož už Katar nemohl střídat, přišla řada na hráče z pole. Kromě kapitánské pásky si Nasser Abdulsalam oblékl také brankářské rukavice. Pak přišlo rozuzlení dramatu. Osmnáctiletý záložník zneškodnil penaltu „nebrankářsky“ - tedy míč vykopnul z brankové čáry. Oslavy začaly podruhé! Teď už doopravdy.

VIDEO | Podívejte se na závěrečnou opakovanou penaltu od času 7:40

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze