22. května 2008 • 00:00

Krč prohrála a sestupuje

Bohemians Praha doma ve druhé lize remizovali s Hradcem Králové, Slovácko zabralo PRAHA - Úvodní druholigová tajenka je vyluštěna. Prvního padáka dostala Sparta Krč. Včera Pražané prohráli v Třinci a už se nemohou bodově dotáhnout na soky z nesestupových míst. Další otazníky odtajní až následující tři kola. Na stvrzení postupu čekají Bohemians Praha. Ti sice včera doma brali jen bod s Hradcem Králové, ovšem jejich náskok na třetí Slovácko je sedm bodů, což dává pořád týmu kouče Luboše Urbana luxusní šanci na postup. Druhá je Příbram, jež si doma poradila s Hlučínem. Situaci v boji o postup si dalším domácím kolapsem zkomplikovala Opava. BOHEMIANS PR.-HRADEC KR. 0:0 V prvním poločase začala mužstva velice opatrně a dlouho se nikdo nedostával do šancí, chyběly i střely na branku. Pak se osmělil Pilař, přihrál volnému Rezkovi a ten poslal míč vedle branky. Vzápětí odpověděl domácí Jandzik z trestného kopu, když vyslal střelu nad břevno. Po přestávce začali Pražané v rychlejším tempu, dvacet minut měli územní převahu. Do vedení je mohl dostat v 55. Grznár, který byl volný v trestném území, ale přízemní střelu Podhajský zneškodnil. V závěru pak převzali taktovku naopak hosté, ale také Hradec byl ve střelbě nepřesný. Rozhodčí: Hájek (známka 7). ŽK: Macháček, Obermajer, Fenyk - Chleboun. 850 diváků. BOHEMIANS PRAHA: Winter - Macháček, Obermajer, Lencevič, Grznár (84. Majer) - Fenyk, Jandzik, Kwame, Turtenwald - Ibe, Galbavý (90. Janů). Trenér Luboš Urban. HRADEC KRÁLOVÉ: Podhajský - Přibyl, Pospíšil, Chleboun, Čupr - Plašil (60. Schulmeister), Vít, Němeček (22. Krejcar), Rezek - Pilař, Hašler (70. Dvořák). Trenér Pavel Malura. Nejlepší hráči: Lencevič - Pilař, Pospíšil. JAROSLAV VELÍŠEK SLOVÁCKO-VÍTKOVICE 3:1 Nový kouč Dekař udělal revoluci v sestavě (do rezervy poslal Görnera, Kaspřáka a Eismanna) a Slovácko zabralo. I nováčci Kerbr s Perůtkou přispěli k zaslouženému triumfu adepta na postup. Ale dlouho to bylo drama, hosté se statečně drželi. Po Chmelíčkově dorážce Šultesova přímého kopu sice domácí vedli, jenže pak Doležal hlavičkou z malého vápna vyrovnal. Vítězný gól zařídil bek Lysoněk ťuknutím hlavou do Stýskalova centru. A pojistku přidal v závěru po sóle Chmelíček. Branky: 12. a 83. Chmelíček, 72. Lysoněk - 52. Doležal. Rozhodčí: Moláček (známka 6). ŽK: Gonda, Perůtka - Prohászka, Motyčka, Silveira, Doležal. 3705 diváků. Poločas 1:0. SLOVÁCKO: Bolek - Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk - Šultes, Perůtka, Stýskala (75. Fischer), Gonda - Chmelíček (85. Činčala), Kerbr (67. Matůš). Trenér Jiří Dekař. VÍTKOVICE: Kraus - Derych (86. R. Novák), Doležal, Švehla, Silveira - Pulkert (90. Valášek), Křiva, Motyčka, Mikulenka - Prohászka, Schön (83. Fromelius). Trenér Alois Grussmann. Nejlepší hráči: Chmelíček, Gonda, Ineman. MICHAL KOŠTUŘÍK PŘÍBRAM-HLUČÍN 2:0 Příbram vyhrála počtvrté za sebou a drží se těsně za lídrem na postupové příčce. Ústřední postavou středočeského mužstva byl opět kapitán Daniel Huňa. Sám se postaral o úvodní trefu zápasu. Zaskočený Hlučín se sice snažil, ale na zvrat zápasu neměl, a i přes snahu inkasoval druhý gól. Postaral se o něj po rohovém kopu De Oliveira. I pak se hosté rvali alespoň o zkorigování výsledku, jenže gólman Hruška byl neprůstřelný a v jednom případě mu pomohlo i břevno. V závěru mohla Marila vítězství ještě navýšit, ovšem Kalabiška, Klesa ani De Oliveira už své akce nedotáhli. Huňa pak trefi l také jen břevno, i tak ale brala Příbram tři body za výhru. Branky: 53. Huňa, 70. De Oliveira. Rozhodčí: Hrubeš (známka 6). ŽK: Kalabiška - Hanus, Štýbar, Koubek. 600 diváků. Poločas 0:0. PŘÍBRAM: Hruška - Mácha, Nohýnek, J. Štochl, Mišun - Kalabiška (90. Nechvátal), Tarczal, Ševr, Klesa - Huňa, De Oliveira (75. Jirouš). Trenér Massimo Morales. HLUČÍN: Kosmál - Hornyak, Štýbar, Švrček, Barcal - Žižka, Melecký (80. Kopecký), Bogdaň (67. Koubek), Moravčík (67. Kovář) - Hanus, Galajda. Trenér Petr Samec. Nejlepší hráči: Huňa, De Oliveira, Mišun. LUDĚK MRKÁLEK OPAVA-HFK OLOMOUC 1:2 Opava se na jaře doma trápí, zahazuje šance a rozdává body. Tentokrát je na jejím hřišti získal HFK Olomouc. Hostě udeřili hned v úvodu, už ve 3. minutě se po rohu trefi l z otočky Kalvoda. Hanáci pak mohli vedení zvýšit, ale Novák si nejdříve poradil s šancí Korčiána a pak také Vodáka. Ve 28. v pokutovém území fauloval Dadák domácího Zapletala a Barteska z pokutového kopu srovnal. Náskok mohl na stranu Opavy strhnout Kozák, jeho gólová trefa však neplatila pro ofsajdové postavení Zapletala. Po pauze se opět vyznamenal opavský brankář Novák, který nejdříve zlikvidoval střelu Vodáka a vzápětí i ránu Toporčáka. V závěru se zdálo, že přece jenom strhnou vedení na svou stranu Opavští, jenže zahazovali i stoprocentní šance. Po jednom z rychlých protiútoků je pak za to vytrestali hosté, když opavského gólmana překonal Krutý. Branky: 28. z pen. Barteska - 3. Kalvoda, 90.+2. Krutý. Rozhodčí: Kocián (známka 8). ŽK: Zapletal, Wirth, Halaška - Dadák, Josefík, Krutý, Vodák. 1 812 diváků. Poločas 1:1. OPAVA: Novák - Kolínek, Mezlík, Pejša, Jelínek - Zapletal, Barteska (51. Víšek), Kiša (13. Wirth, 82. Půda), Partyš - Kozák, Halaška. Trenér Jiří Neček. HFK OLOMOUC: Doležal - Dadák, Kalvoda, Zlatohlavý, Josefík - Spáčil (61. Janeček), Toporčák (74. Lukášek), Ševela (86. Jakubovič), Krutý - Vodák, Korčián. Trenér Tomáš Uličný. Nejlepší hráči: Víšek - Korčián, Krutý. BOHUMIL GOJ FULNEK-ÚSTÍ NAD LABEM 2:2 O záchranu bojující hosté si ze hřiště favorita odvezli překvapivě bod, když dvakrát dokázali srovnat jeho náskok. Fulnečtí se po zápase zlobili na hlavního sudího Bílka, který v prvním poločase odpískal proti domácím přísnou penaltu za nastřelenou ruku a vyrovnávacímu gólu na 2:2 podle nich naopak předcházelo hraní rukou jednoho z hráčů Ústí. Domácí se v zoufalém tlaku hnali za třemi body, které by je ponechaly ve hře o postup, vítězné branky se však nedočkali. "Nevím, jestli trénuji házenou, nebo fotbal," okomentoval druhou branku hostů trenér Fulneku Václav Daněk. Branky: 20. Pavlík, 40. Slončík - 30. z pen. Valenta, 74. Dvořák. Rozhodčí: Bílek (známka 7) - Ubias, Lakomý. ŽK: Staš - Karlík, Hanzlík. 330 diváků. Poločas 2:1. FULNEK: Pospěch - Kaprálik, Krása, Staš - Vyskočil, Pavlík, Kovář, Slončík, Vajda - Smutný (46. Koštuřík), Lukaštík (81. Malohlava). Trenér Václav Daněk. ÚSTÍ NAD LABEM: R. Novák - Dvořák, Džuban, T. Novák, Hanzlík - Vondrášek (83. Fousek), Franc (46. Mašanský), Valenta, Karlík (59. Martykán) - Mahmutovič, Benčík. Trenér Svatopluk Habanec. Nejlepší hráči: Pavlík, Vyskočil - Valenta. KAREL DAVID SOKOLOV-DUKLA 0:0 Po opatrném úvodu, kdy obě mužstva sázela na dlouhé nakopávané míče, se jako první osmělil Sokolov. Míč po ose Jiráček - Čada doputoval k Šorfovi, jehož přízemní střela z hranice šestnáctky skončila vedle pravé tyče brankáře Rady. Další zajímavá akce na sebe nechala čekat hodinu hry. Po rohu Čady hlavičkoval Hájovský nad břevno. O dvě minuty později dokonce míč skončil v síti Dukly po pokusu Šorfy, rozhodčí však kvůli jeho ofsajdu gól neuznal. Dukla se osmělila v útoku až deset minut před koncem. O nůžky se pokusil Kulvajt, za chvíli Kuncův pokus vyrazil gólman Sokolova Bertelman na roh. Pražané mohli výhru urvat pět minut před koncem po chybě Kaplana, jenže Kunc v šanci vystřelil jen do náruče domácího brankáře. Rozhodčí: Paták (známka 7). Bez ŽK. 1516 diváků. SOKOLOV: Bertelman - Kaplan, Filip, Hájovský, Poděbradský - Salák (46. Held), Čada, Javorský (72. Mach), Jiráček - Šorfa (85. Rojka), Duchnič. Trenér Martin Hašek. DUKLA PRAHA: Rada - Palša, Buryán, Kuděla, Rychlík - Mikula, Adam, Hubka, Hanus (90. Volek) - Kulvajt, Nečas (78. Kunc). Trenér Günter Bittengel. Nejlepší hráči: Hájovský, Šorfa - Kunc. TOMÁŠ RŮŽIČKA ČÁSLAV-JIHLAVA 1:1 Čáslav nenastartovala ani výměna trenérů a opět nevyhrála. O záchranu bojující tým, tentokrát pod vedení někdejšího reprezentanta Michala Horňáka, vydoloval z bitvy s Jihlavou jen bod. Domácí tým začal náporem a po čtvrthodině se na pravém křídle uvolnil Vošahlík. Po jeho centru Sedláček hlavou prostřelil jihlavského gólmana Šimona. Odpověď Vysočiny přišla bleskově, prakticky z první akce hostů na útočné polovině. Domácí pokus o ofsjad systém zkolaboval a Rabušic vyrovnal. Po půlhodině hry pak sice Vošahlík dopravil míč po trestném kopu Strnada podruhé do jihlavské sítě, ale pomohl si rukou a místo radosti z gólu dostal žlutou kartu. Čáslav byla blízko rozhodujícího gólu čtvrt hodiny před koncem, ale Jiroušek po odražené střele trefi l jen břevno. A to byl konec nadějí, že duel pozná vítěze. Branky: 15. O. Sedláček - 17. Rabušic. Rozhodčí: Jílek (známka 7). ŽK: Vošahlík, Mráz - Vepřek, Kadlec, Dupal. 450 diváků. Poločas 1:1. ČÁSLAV: Havránek - Kotrba, Mráz, Haniak, Hozda - Skopalík, Jiroušek, O. Sedláček (69. Pokorný), Kocourek - Vošahlík (84. Veselý), Strnad. Trenér Michal Horňák. JIHLAVA: Šimon - Sláma, Gába, Kadlec, Vepřek - Dupal (87. Veselý), Lovětínský (76. Hušbauer), Schneider, Cihlář - Rabušic (65. Vácha), Faldyna. Trenér Karol Marko. Nejlepší hráči: Vošahlík, Sedláček - Rabušic. FILIP TREŠL TŘINEC-KRČ 4:1 Třinec doma válí a mašíruje sebejistě za záchranou druhé ligy. Včera to poznala i v Třinci Sparta Krč. Domácí se po necelé čtvrthodině dostali do vedení gólem Doubka. Radost však trvala jen chvíli, protože pohotový Dubský za pět minut vyrovnal. Vedení na stranu Třince vrátil po pár desítkách sekund Veselý, když zužitkoval centr Bergra. Po pauze byl zápas vyrovnaný. Domácí náskok zvýraznili až v úplném závěru, kdy se do krčské sítě trefi li Veselý a Konečník. Branky: 22. a 81. Veselý, 14. Doubek, 90.+2. Konečník - 19. Dubský. Rozhodčí: Možíš (známka 7). ŽK: Diviš, Kordiak. 748 diváků. Poločas 2:1. TŘINEC: Lipčák - Lisický, Chlebek, Formánek, Martinčík - Malíř (46. Lukšík), Berger, Hupka, Konečník - Veselý (81. Ďurica), Doubek (67. Maceček). Trenér Miroslav Kouřil. KRČ: Diviš - Kordiak (84. Valášek), Nešpor (46. Jedinák), Horkavý, Waldhauser - Viskup, Šmerda (65. Bureš), Pikl, Dubský - Vojtíšek, Matějka. Trenér Martin Hřídel. Nejlepší hráči: Berger, Veselý - Pikl. BOHUMIL GOJ TABULKA 1. Bohemians Pr. 27 15 7 5 43:31 52 (+10) 2. Příbram 27 13 9 5 31:16 48 (+6) 3. Slovácko 27 12 9 6 37:23 45 (+3) 4. Opava 27 13 5 9 39:28 44 (+2) 5. Hradec Kr. 27 11 11 5 31:21 44 (+5) 6. Fulnek 27 11 10 6 32:31 43 (+1) 7. HFK Olomouc 27 10 8 9 32:34 38 (-1) 8. Jihlava 27 9 10 8 36:31 37 (-2) 9. Sokolov 27 8 12 7 24:21 36 (-6) 10. Třinec 27 9 6 12 25:37 33 (-9) 11. Vítkovice 27 9 4 14 33:40 31 (-8) 12. Hlučín 27 7 8 12 25:29 29 (-10) 13. Čáslav 27 7 8 12 31:40 29 (-13) 14. Ústí n. L. 27 8 5 14 29:41 29 (-10) 15. Dukla 27 7 6 14 31:42 27 (-12) 16. Krč 27 2 12 13 25:39 18 (-21) PŘÍŠTÍ PROGRAM 28. KOLO SOBOTA 24. KVĚTNA 10.15: Krč-Opava, 16.30: Vítkovice-Příbram, 17.00: HFK Olomouc-Třinec. NEDĚLE 25. KVĚTNA 17.00: Hradec Králové-Čáslav, Ústí nad Labem-Sokolov, Hlučín-Slovácko, 17.55: JihlavaBohemians Praha (ČT 4). Pondělí 26. května, 17.55: Dukla Praha-Fulnek.