+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. října 2008 • 20:56

Metál pro Panenku!

Autor: ,
Prezident Václav Klaus předává Antonínu Panenkovi medaili Za zásluhy
TOP VIDEA
TOP 5 gólů Olomouce: Houska se specializoval na krásné trefy TOP 5 gólů Olomouce: Houska se specializoval na krásné trefy
SESTŘIH Premier League: Huddersfield - Chelsea 1:3. Willian si připsal 1+2 SESTŘIH Premier League: Huddersfield - Chelsea 1:3. Willian si připsal 1+2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Antonín Panenka byl v den 90. výročí vzniku republiky ve Vladislavském sále Pražského hradu oceněn prezidentem České republiky Václavem Klausem medailí Za zásluhy I. stupně.Mistr Evropy z roku 1976 tak stanul po boku významných vědců, umělců, vojáků a dalších.

"Je pro mě velkou ctí, že jsem toto vyznamenání dostal. Bez Bohemky, bez Ďolíčku, kde jsem strávil skoro celou kariéru, bych to nikdy nedokázal," uvedl v tiskové zprávě Panenka.

Bývalý reprezentační záložník poděkoval mateřskému klubu Bohemians 1905. U "Klokanů" v současnosti působí ve funkci prezidenta.

"Je to pro mě ocenění za celý život, který jsem věnoval fotbalu. Je to medaile, pro mě i pro Bohemku," dodal Panenka, který letos v prosinci oslaví šedesátiny.

Prezidentská kancelář ve zdůvodnění vyznamenání uvedla, že vršovická legenda dostala medaili mimo jiné za zlepšování česko-rakouských vztahů a vůdčí roli, kterou sehrála při znovuobnovení klubu. Ten v roce 2005 po finančních problémech v nepřehledné situaci obnovil svou existenci a Panenka tehdy inicioval jeho záchranu.

Panenka: Pro metály jsem fotbal nedělal ›››

Autor slavného penaltového dloubáku je jediným fotbalistou, který byl letos takto oceněn.

Dalším sportovcem oceněným medailí za zásluhy o stát v oblasti sportu je devadesátiletý žokej Karel Havelka.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>
Klasická verze
Mobilní verze