+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
12. listopadu 2008 • 15:59

Baník požádal město o mimořádnou dotaci

Autor:
Ilustrační foto
TOP VIDEA
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový Baník Ostrava požádal město o mimořádnou dotaci ve výši sedm milionů korun. Důvodem jsou zvýšené náklady související s účastí klubu v prvním kole Poháru UEFA.Novinářům to dnes řekl primátor Ostravy Petr Kajnar (ČSSD).

"Vzhledem ke zvýšeným nákladům a výdajům za bezpečnostní opatření v zápasu se Spartakem Moskva a účasti v evropském poháru jsme město požádali, aby nám poskytlo dotaci," potvrdil ČTK mluvčí klubu Igor Bruzl.

Radní se nakonec dohodli, že letošní dotaci klubu navýší, ale nikoliv o požadovaných sedm milionů korun, ale o pět milionů korun.

O tuto částku pak budou krátit případnou dotaci v roce 2009. O definitivním přidělení dotace ještě musí rozhodnout zastupitelé, kteří se sejdou 26. listopadu.

Baník zatím od města v letošním roce získal dotaci v celkové výši 16,9 milionu korun.

Podle Kajnara město letos rozdělilo na podporu sportu zhruba 60 milionů korun. Podporuje sporty s účastí více než pěti tisíc diváků, tedy fotbal a hokej.

Část prostředků jde přímo tělovýchovným organizacím. Kajnar se domnívá, že nejde o zbytečně vydané peníze, protože město se tak dostává do povědomí.

"Vnímám to jako marketingovou záležitost, když jsou tady mužstva úspěšná. Město potřebuje i takový marketing," uvedl Kajnar.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, baník, dotaceKlasická verze
Mobilní verze