+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
12. listopadu 2008 • 15:59

Baník požádal město o mimořádnou dotaci

Autor:
Ilustrační foto
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový Baník Ostrava požádal město o mimořádnou dotaci ve výši sedm milionů korun. Důvodem jsou zvýšené náklady související s účastí klubu v prvním kole Poháru UEFA.Novinářům to dnes řekl primátor Ostravy Petr Kajnar (ČSSD).

"Vzhledem ke zvýšeným nákladům a výdajům za bezpečnostní opatření v zápasu se Spartakem Moskva a účasti v evropském poháru jsme město požádali, aby nám poskytlo dotaci," potvrdil ČTK mluvčí klubu Igor Bruzl.

Radní se nakonec dohodli, že letošní dotaci klubu navýší, ale nikoliv o požadovaných sedm milionů korun, ale o pět milionů korun.

O tuto částku pak budou krátit případnou dotaci v roce 2009. O definitivním přidělení dotace ještě musí rozhodnout zastupitelé, kteří se sejdou 26. listopadu.

Baník zatím od města v letošním roce získal dotaci v celkové výši 16,9 milionu korun.

Podle Kajnara město letos rozdělilo na podporu sportu zhruba 60 milionů korun. Podporuje sporty s účastí více než pěti tisíc diváků, tedy fotbal a hokej.

Část prostředků jde přímo tělovýchovným organizacím. Kajnar se domnívá, že nejde o zbytečně vydané peníze, protože město se tak dostává do povědomí.

"Vnímám to jako marketingovou záležitost, když jsou tady mužstva úspěšná. Město potřebuje i takový marketing," uvedl Kajnar.

Témata:  sport, fotbal, baník, dotace

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze