+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
13. listopadu 2008 • 09:39

Platini: Buď spolu, nebo vůbec

Autor:
Michel Platini
TOP VIDEA
SESTŘIH Ligy mistrů: Manchester City - Neapol 2:1. Guardiolův tým válí i v Evropě SESTŘIH Ligy mistrů: Manchester City - Neapol 2:1. Guardiolův tým válí i v Evropě
LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ukrajina a Polsko budou pořádat fotbalové ME 2012 společně, nebo vůbec. Uvedl to prezident UEFA Michel Platini během své návštěvy v Sofii a reagoval tak především na problémy s výstavbou stadionů v obou zemích."Polsko a Ukrajina nemohou být při organizaci Eura 2012 rozděleny. Buď to zvládnou oba, nebo o něj oba přijdou," řekl ve středu Platini, jenž během své cesty po evropských zemích dorazí v pátek do České republiky.

"Polsko a Ukrajina moc dobře vědí, že je zde jednoznačný předpoklad, že budou stadiony v jejich hlavních městech hotovy v termínu. Pokud ne, nebude se konat mistrovství Evropy v Kyjevě, ani ve Varšavě," dodal bývalý slavný francouzský fotbalista.

Oba pořadatelé ME mají s výstavbou stadionů problémy dlouhodobě a v září jim UEFA udělila varování. Aktuálně hlásí potíže především Ukrajina, kde se i vinou světové finanční krize zastavila práce na 80 procentech staveb pro mistrovství Evropy.

O možností nahrazení jednoho z pořadatelů mluvili nedávno představitelé Německého fotbalového svazu, kteří nabízeli stadiony v Berlíně a v Lipsku.

Během Platiniho návštěvy v Sofii ohlásili předběžný zájem o kontinentální šampionát v roce 2020 Bulhaři, kteří by chtěli turnaj organizovat spolu se sousedním Rumunskem. "Víme, že je před námi hodně práce, ale také máme spoustu času," uvedl předseda bulharského svazu Borislav Michailov.

Témata:  sport, fotbal, euro, platiniKlasická verze
Mobilní verze