+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
21. července 2009 • 13:00

Bývalí vládci fotbalu Mokrý a Chvála zatčeni!

Autor:
Pavel Mokrý
TOP VIDEA
TOP 5 gólů Olomouce: Houska se specializoval na krásné trefy TOP 5 gólů Olomouce: Houska se specializoval na krásné trefy
SESTŘIH Premier League: Huddersfield - Chelsea 1:3. Willian si připsal 1+2 SESTŘIH Premier League: Huddersfield - Chelsea 1:3. Willian si připsal 1+2
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Kolem jedné hodiny odpolední dostala veřejnost šokující informaci. Byli zatčeni bývalí bossové českého fotbalu Pavel Mokrý a Václav Chvála.Zprávu jako první přinesl týdeník Sedmička, ovšem bez bližších podrobností.

V průběhu dne vyplouvaly na povrch podrobnější informace. Ty nejaktuálnější hovoří o tom, že bývalí svazoví funkcionáři měli krátit daně.

Mělo se tak stát po evropském šampionátu v roce 2004, policie se zajímá hlavně o vyúčtování letenek, ubytování na hotelu a vstupenek.

Podle policie už byl jeden z funkcionářů dokonce obviněn, avšak kdo to byl a o jaký trestný čin se jednalo, se zatím zjistit nepodařilo. Mokrý nicméně agentuře ČTK sdělil, že on obviněn nebyl a vrací se k práci v brněnském klubu.

Mokrého právník Julius Kramarič napadl současné svazové vedení, doslova se prý jedná o boj mezi současnými a bývalými vládci.

Proti tomu se však výkonný výbor ohradil prostřednictvím svazového mluvčího Václava Tichého, který to nazval "nesmyslnými spekulacemi".

"Je to pouze jejich obhajovací taktika, není to žádná iniciativa svazu," dodal místopředseda Jindřich Rajchl.

Policie dnes ráno navštívila i současného předsedu Ivana Haška, po kterém také chtěli materiály ohledně Eura 2004, ten se nechal slyšet, že pokud bude policie chtít, svaz je připraven jí pomoci.

Podle posledních informací byl Pavel Mokrý propuštěn na svobodu bez sdělení obvinění, bude tedy dále vyšetřován na svobodě.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, mokrý, čmfs, fotbal
 Klasická verze
Mobilní verze