+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. března 2010 • 21:54

Další krize: Stavba stadionu pro ME opět stojí

Autor:
Logo mistrovství Evropy 2012.
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výstavba fotbalového stadionu v západoukrajinském Lvově, který má být hostitelem mistrovství Evropy v roce 2012, se dnes znovu zastavila. V důsledku sporů mezi generálním dodavatelem a investorem stavby je projekt ohrožen.Uvedla to ukrajinská agentura Unian s odvoláním na prohlášení lvovských úřadů.

Mistrovství Evropy má v roce 2012 uspořádat Ukrajina společně s Polskem. Zatímco polská strana výraznější starosti s přípravou nemá, hospodářské problémy na Ukrajině výstavbu výrazně brzdí.

V Polsku se bude hrát ve Varšavě, Gdaňsku, Vratislavi a Poznani, na Ukrajině vedle Lvova v Doněcku, Charkově a hlavním městě Kyjevě, kde se 1. července 2012 odehraje i finále.

Ukrajina dostala ze strany UEFA už několik varování kvůli stavebním prodlevám. Naposledy koncem letošního ledna upozornilo vedení evropského fotbalu, že zdržení prací zejména ve Lvově začíná být neudržitelné. A dnešní zprávy ze západu Ukrajiny obavy jen potvrdily.

Investor stavby, kterým je město Lvov, poukazuje na chyby v práci generálního dodavatele, podle dodavatelské firmy Azovinteks může za zdržení špatný projekt.

"Nekonstruktivní akce objednatele a vedení města Lvova blokují potřebné práce a ohrožují účast města v evropském fotbalovém šampionátu. Tato situace poškozuje pověst Ukrajiny a je neudržitelná," stěžuje si v dnešním prohlášení vedení Azovinteksu.

Přípravu šampionátu provázejí ve Lvově i politické problémy vyvolané protesty polské menšiny na západní Ukrajině. Představitelé Poláků letos v únoru v dopise šéfovi mezinárodní fotbalové federace FIFA Josephu Blatterovi napsali, že ukrajinští obyvatelé Lvova prý podporují neonacismus a šovinismus.

Lvov byl před druhou světovou válkou jedním z nejdůležitějších měst v Polsku a tradičním centrem polské kultury.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze