Ústí zabojovalo v první lize o místo v předkole play off

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté Ústí nad Labem výrazně zvýšili své naděje na účast v předkole play off první ligy. Po výhře v Prostějově mají tři kola před koncem základní části na jedenáctý Šumperk náskok tří bodů. Jejich konkurent dnes prohrál doma s vítězem soutěže Chomutovem. Za ním se pořadí nemění. Všichni favorité dnes uspěli, na druhé až páté příčce je tak stále pořadí Kladno, České Budějovice, Jihlava, Třebíč. Dukla však na Jihočechy dotírá, je za nimi už o pouhý bod.

Ústí nad Labem chytilo dech v pravý čas. Závěr dlouhodobé části mu zatím vychází skvěle, a zatímco Šumperk získal z posledních pěti zápasů šest bodů, Severočeši si jich za stejnou dobu připsali dvojnásobek. Manko na konkurenta už smazali a naopak se dostali před něj. Dnes si snadno poradili s Prostějovem, na ledě předposledního rozhodli o úspěchu už v první třetině. Za dvě minuty dali tři góly a v prostřední části vedení ještě zvýšil jejich kanonýr Jaroslav Roubík, jenž se 33. zásahem dostal do čela tabulky střelců.

Účast v předkole už mají po dnešku prakticky jistou Benátky nad Jizerou, které mají o sedm bodů víc než Šumperk. V Litoměřicích sice dvakrát přišly o těsný náskok, ale na gól Daniela Špačka 10 minut před koncem už domácí odpověď nenašli a v závěru ještě inkasovali do prázdné branky. Hrdinou vítězů byl obránce Michal Plutnar, jenž první gól dal sám a na další tři přihrál.

Šumperk doplácí v závěru na těžký los. Minulý týden prohrál doma dvakrát během dvou dnů s rozjetou Jihlavou, dnes byl nad jeho síly ofenzivní Chomutov a v příštím kole jej čeká cesta do Kladna. To je při chuti a po vítězství nad posledním Havlíčkovým Brodem uniklo třetím Českým Budějovicím o jeden bod.

49. kolo první hokejové ligy:

Třebíč - Kadaň 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 6. a 46. Čuřík, 18. Wasserbauer - 35. Šagát. Rozhodčí: Kubičík - Lukš, Novák. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1410.

Jihlava - Most 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 9. Harkabus, 33. Kaláb, 35. O. Malec, 48. Korím, 58. Melenovský. Rozhodčí: Kika - Poruba, Wesley. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 1322.

Šumperk - Chomutov 3:7 (1:1, 1:4, 1:2)
Branky: 16. M. Haas, 22. Staněk, 46. Moskal - 35. a 58. Račuk, 10. Kämpf, 23. J. Stehlík, 30. Rýgl, 39. McGregor, 59. Chlouba. Rozhodčí: Trombík - Hanzlík, Moravec. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 953.

Prostějov - Ústí nad Labem 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Branky: 54. Roupec - 12. a 13. Kloz, 14. D. Tůma, 28. Roubík, 49. Merta. Rozhodčí: Doležal - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 1150.

Kladno - Havlíčkův Brod 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 27. Machač, 38. Bahenský, 47. Eberle, 57. D. Kindl - 19. Padělek. Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:7, navíc Melka, Platil (oba H. Brod) oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1419.

Litoměřice - Benátky nad Jizerou 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 31. Rys, 43. Švagrovský - 25. Plutnar, 39. Plodek, 50. D. Špaček, 60. Miškovský. Rozhodčí: Talpa - Štofa, Beneš. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:2. Diváci: 830.

Úterní předehrávka:

České Budějovice - Havířov 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 26. Mucha, 52. Škopek, 62. Straka - 18. Pechanec, 35. Fořt. Rozhodčí: Zubzanda - Tvrdík, Malík. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 3758.

1. Piráti Chomutov 52 33 7 6 6 200:102 119
2. Č. Budějovice 52 26 7 3 16 185:134 95
3. Třebíč 52 28 2 6 16 145:127 94
4. Jihlava 52 24 8 5 15 169:140 93
5. Kladno 52 27 4 3 18 185:126 92
6. Havířov 52 23 4 5 20 147:147 82
7. Kadaň 52 23 2 8 19 139:134 81
8. Litoměřice 52 24 3 3 22 151:131 81