+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Tomáš Vrábel
24. června 2015 • 17:59

Slavia: V Edenu klidně budeme hrát extraligu, když postoupíme

Slavia se vrací do Edenu
TOP VIDEA
NEJ hráč kola v bundesligy: James Rodríguez řídil výhru Bayernu NEJ hráč kola v bundesligy: James Rodríguez řídil výhru Bayernu
Berdych s Nadalem v deblu, Laver cup nabídne hvězdné složení čtyřhry Berdych s Nadalem v deblu, Laver cup nabídne hvězdné složení čtyřhry
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavia přišla o domácí stánek. Do O2 areny se stěhuje její rival Sparta, ona se po jedenácti letech natrvalo vrací do Edenu. „Na ukončení smlouvy jsme se s O2 arenou dohodli už koncem dubna,“ přiznal v rozhovoru pro iSport.cz člen představenstva Slavie Vladimír Pitter.„Jednání se rozběhla hned po neúspěšné baráži, na ukončení smlouvy dohodou byly strany předběžně dohodnuty, ale nechtěly nic veřejně komunikovat. Veřejnost a především ta hokejová, žila aférou Růžička a blížícím se mistrovstvím světa. Navíc aféra byla spojována právě s HC Slavia Praha,“ popsala v prohlášení Slavia.

Zároveň společnost Bestsport, vlastník a provozovatel O2 areny, skončil jako generální partner Slavie.

Naopak Sparta s ní podepsala dlouhodobou smlouvu, která má podle informací iSport.cz platnost nejméně pět let. Navíc drží přednostní práva pro užívání haly na extraligu, Ligu mistrů či KHL a s případným návratem Slavie do O2 areny by Sparta musela souhlasit, což se zdá jako nepravděpodobné.

Není tak jasné, kde by Slavia hrála, pokud by se do extraligy vrátila zpátky. Do úvahy připadá Eden, který však nesplňuje potřebné podmínky pro pořádání zápasu nejvyšší soutěže.

„Ale dovedu si to představit. Už v minulém ročníku obdrželi výjimku a odehráli zde jeden zápas základní části, play-out a baráž,“ pravil Pitter.

Eden nicméně projde menší rekonstrukcí. „Obdrželi dotaci od hlavního města Prahy, díky níž proběhne modernizace mládežnického zázemí, chladícího systému a rekonstrukce mantinelů,“ popsal mluvčí klubu Jakub Mezlík.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze