19. září 2015 • 21:15

Další výhra pro Motor, na druhém místě je překvapení z Přerova

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Hokejisté Českých Budějovic nadále zůstávají v čele první hokejové ligy. Motor v dnešním 5. kole vydřel v Ústí nad Labem vítězství 3:2 v prodloužení, o němž rozhodl gólem v 64. minutě Rok Pajič.

České Budějovice na severu Čech dvakrát vedly, domácí Slovan ale pokaždé dokázal odpovědět. Slovinský střelec Motoru nakonec rozhodl při hře čtyři na čtyři v nastavení trefou pod vyrážečku gólmana Soukupa.

Na druhou příčku tabulky se posunul Přerov, který doma uhájil těsnou výhru 3:2 nad Havířovem. Domácí celek vstupoval do závěrečné třetiny s dvoubrankovým vedením, málem se mu ale stalo osudným pouhé bránění náskoku. Havířov však stihl jen snížit na rozdíl jednoho gólu, zbytek už hrdina zápasu Šimboch pochytal.

Druhé vítězství za sebou slaví Kladno, které doma zdolalo Jihlavu až díky dvěma gólům v samotním závěru. Rozhodující trefu zařídil David Stach, který čtyři minuty před koncem předvedl pohledné sólo od levého mantinelu a korunoval ho přesnou střelou z mezikruží za Habalova záda. Zisk tří bodů pečetil do prázdné branky při power play hostů Horna.

Neporazitelnost ztratila Horácká Slavia Třebíč na ledě Prostějova, i když už po 56 sekundách vedla pro Zuzinově brance. Jestřábi ale stihli brzy vyrovnat a v polovině zápasu šli díky Moskalovi do vedení. Rozhodující momenty ale přišly na začátku poslední třetiny, kdy opět Moskal a po něm Šenkeřík využili dvojnásobnou přesilovku a stanovili konečný výsledek 4:1.

Pražská Slavia své fanoušky zase poněkud zklamala. Opět se trápila v koncovce a tak nebylo divu, že Kadaň dovedla zápas až do prodloužení a nájezdů. Severočeši měli v závěrečné loterii několik možností rozhodnout. Jenže poté, co při exekuci Koblasa dokonce zlomil hůl, prosadil se podruhé Markovič a zařídil domácím bonusový bod za výhru 3:2.

Domácího prostředí i napotřetí využily Benátky, které přehrály Most 4:2. Středočeši dokázali rychle zareagovat na vedení hostů a během druhé třetiny otočili z 0:1 na 3:1. Kubinčák sice přesnou ranou k pravé tyči ještě trochu duel zdramatizoval, po přesilovkové dorážce Černocha ale bylo jasné, že všechny body zůstanou doma.

Litoměřice si dojely do Šumperka pro vítězství 5:2, o kterém rozhodli na začátku poslední třetiny, kdy dokázali během 20 sekund dvakrát skórovat. Nejdřív využil přesilovku Kalla a po něm přidal po důrazné dorážce na brankovišti další gól Ondráček. Po Koptově sólu, znamenajícím pátý gól, se domácí už na nic nezmohli.

První hokejová liga - 5. kolo:

Prostějov - Třebíč 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 35. a 47. Moskal, 10. Kajaba, 47. Šenkeřík - 1. Zuzin. Rozhodčí: Koziol - Konvička, Vengřín. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 1853.

Slavia Praha - Kadaň 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 46. a rozhodující sam. nájezd Markovič, 29. Micka - 34. Hlava, 53. Kůs. Rozhodčí: Sýkora - Svoboda, Štětina. Vyloučení: 7:9, navíc Trefný (Kadaň) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1042.

Ústí n.L. - Č. Budějovice 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 15. Kubica, 48. Brož - 4. Heřman, 26. Švihálek, 64. Pajič. Rozhodčí: Zubzanda - Bosák, Kokrment. Vyloučení: 6:6, navíc Brož (Ústí) 10 min. Diváci: 1438.

Šumperk - Litoměřice 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Branky: 14. Haas, 24. Bažant - 24. Martin Procházka, 38. Plášil, 43. Kalla, 43. Ondráček, 50. Kopta. Rozhodčí: Fiala - Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:7, navíc Fořt (Šumperk) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 832.

Benátky n. J. - Most 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky: 25. Víšek, 30. Lakatoš, 40. Volf, 55. Černoch - 22. Havlíček, 46. Kubinčák. Rozhodčí: Kopeček - Polák, Rampír. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 310.

Přerov - Havířov 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 11. Dostálek, 28. Sikora, 34. Pšurný - 28. Maruna, 52. Bahounek. Rozhodčí: Doležal - Křivohlavý, Měkýš. Vyloučení: 8:8, navíc Přindiš (Přerov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2424.

Kladno - Jihlava 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 3. Bílek, 57. Stach, 59. Horna - 25. Kohout. Rozhodčí: Jílek - Beneš, Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1851.