Šestá výhra v řadě! Slavia znovu dominovala a vede první ligu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Slavie i nadále vévodí tabulce první ligy o dva body před Českými Budějovicemi. Pražané vyhráli 6:2 v Litoměřicích a natáhli vítěznou šňůru na šest utkání. Po dvou prohrách v řadě uspěl českobudějovický Motor, který doma zdolal poslední Most 3:2.

Slavia halu v Litoměřicích dokázala úplně zaplnit, ale zároveň už na konci prvního dějství měli domácí fanoušci jasno, že na body jejich tým tentokrát mít nebude.

Pražané odpověděli na rychlé vedení Litoměřic sprchou tří branek a to ještě neproměnili trestné střílení. Slavia zápas kontrolovala a nakonec vyhrála rozdílem čtyř gólů. Dva zařídil zadák Milan Hruška, tři asistence si připsal Miloslav Čermák.

Vyprodáno bylo i v Přerově, kde hrálo Kladno. Prim hráli oba brankáři. Jak domácí Šimboch, tak i hostující Mensator drželi od začátku druhé třetiny všechny střelce za stavu 1:1 v šachu. Zápas tak dospěl do prodloužení a samostatných nájezdů, které rozhodl ve třetí sérii Jan Rudovský.

Motor se na výhru nadřel

V Českých Budějovicích přilákal poslední tým tabulky na místní poměry jen tři a půl tisíce diváků, ale přesto byla na jihu Čech tradičně nejvyšší návštěva kola.

Motor se proti Mostu hodně trápil, a i když od konce první třetiny vedl díky trefě Josefa Straky, dlouho se strachoval o výsledek. Definitivně rozhodl šest minut před koncem svou druhou brankou v utkání kapitán Josef Straka. Most sice devět sekund před koncem ještě snížil, ale na zvrat už nebyl čas.

Derby na Vysočině vyhrála nad Třebíčí těsně 2:1 domácí Jihlava, která si vypracovala v prvním dějství dvoubrankový náskok. Patnáctiletý gólman Jakub Škarek pak odolával až do 48. minuty, kdy jej překonal David Dolníček. To však byla jediná radost Třebíče, a tak Dukla mohla slavit hubené vítězství 2:1.

Prostějov překvapivě uspěl v Ústí nad Labem. Jestřábi ještě sedm minut před koncem prohrávali 0:2, ale dvěma slepenými brankami dokázali srovnat a nakonec byli šikovnější i v samostatných nájezdech. Potřetí za sebou vyhrál doma Havířov, který zdolal Kadaň 3:1 a posunul se z předposledního místa před Šumperk. Ten prohrál doma s Benátkami nad Jizerou 2:6.

10. kolo první hokejové ligy:

České Budějovice - Most 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 19. a 54. J. Straka, 29. Žálčík - 33. Hora, 60. Řehoř. Rozhodčí: Sýkora - Kokrment, Malý. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 3421.

Havířov - Kadaň 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 12. a 52. J. Káňa I, 59. Štumpf - 30. Hejcman. Rozhodčí: Kubičík - Barteček, Hanzlík. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 1664.

Šumperk - Benátky nad Jizerou 2:6 (2:3, 0:2, 0:1)
Branky: 15. Roupec, 18. Fořt - 16. a 29. A. Dlouhý, 12. Ordoš, 19. Plodek, 26. Víšek, 46. M. Pabiška. Rozhodčí: Kopeček - Rampír, Polák. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. Diváci: 698.

Litoměřice - Slavia Praha 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)
Branky: 2. Švagrovský, 42. Nedvídek - 20. a 52. M. Hruška, 15. Kašpařík, 18. Knot, 31. Robinson, 49. T. Doležal. Rozhodčí: Petružálek - Bosák, Toman. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 1740.

Přerov - Kladno 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 21. R. Pšurný - 10. Kolářík, rozhodující sam. nájezd Rudovský. Rozhodčí: Kika - Novák, Měkýš. Vyloučení: 6:7, navíc Repe (Kladno) 10 min. Bez využití. Diváci: 3000.

Ústí nad Labem - Prostějov 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 29. Rys z trestného střílení, 38. Roubík - 53. V. Meidl, 55. Luňák, rozhodující sam. nájezd M. Drtina. Rozhodčí: Pražák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 927.

Jihlava - Třebíč 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 13. Březina, 17. Harkabus - 48. Dolníček. Rozhodčí: Doležal - Reich, Zídek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 2358.