Hruška Slavii vystřelil devátou výhru v řadě, uspělo i Kladno

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Silná trojka v čele první hokejové ligy dál uniká. Slavia, České Budějovice i Kladno si v utkáních 13. kola připsaly tříbodové zisky. Zbytek pole, který vedou týmy Kadaně a Ústí nad Labem, ztrácí po první čtvrtině soutěže na třetí příčku už šest bodů.

Pražská Slavia však k vítězství potřebovala hodně dřiny a potu, doma přetlačila Přerov těsně 2:1, a to hosté byli patnáctkrát na trestné lavici. Jenže tým z Edenu dokázal využít jen jedinou přesilovku. David Hruška v ní ale zařídil vítězný gól a červenobílí mohli slavit devátou výhru v řadě.

To českobudějovický Motor rozhodl o osudu zápasu už v průběhu druhé třetiny, kdy odskočil domácím Benátkám na tříbrankový rozdíl. Podobně si počínalo i Kladno, které sice zlomilo odpor prostějovských Jestřábů až v závěru, ale z Hané si odvezlo relativně jasné vítězství 4:1. Zápas rozhodla pasáž v polovině poslední třetiny, kdy Středočeši nastříleli za Horčičkova záda tři góly během necelých čtyř minut.

Na čtvrté místo se posunula Kadaň, která doma přehrála Šumperk těsně 4:3. Rozhodující gól zařídil 107 sekund před koncem v přesilovce Dominik Tejnor. Stejně bodů (21) ale nasbíral i ústecký Slovan, který přivezl cenné vítězství 5:3 z Třebíče.

Na konci tabulky zůstává Most, v jehož dresu se znovu představil Tomáš Divíšek. Ale ani staronová posila z extraligových Pardubic nepomohla Severočechům zlomit sérii proher. Most se naposledy radoval 12. září a na vítězství tak čeká už celý měsíc.

Jihlava doma porazila Havířov 2:0 a podruhé v sezoně nedostala gól. Tentokrát čisté konto udržel David Honzík.

13. kolo první hokejové ligy:
Jihlava - Havířov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 40. Důras, 56. Skořepa. Rozhodčí: Jílek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5, navíc Korím (Havířov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1114.

Most - Litoměřice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 19. Smolka, 26. A. Chlapík - 17. Berger, 28. Kalla, 53. Martin Procházka. Rozhodčí: Grech - Rozlílek, Toman. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 283.

Benátky nad Jizerou - České Budějovice 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky: 43. Černoch - 22. Pajič, 27. M. Heřman, 40. Rob, 51. Žálčík. Rozhodčí: Petružálek - Čížek, D. Štětina. Vyloučení: 3:5, navíc Sobotka (Benátky) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 420.

Třebíč - Ústí nad Labem 3:5 (2:3, 0:0, 1:2)
Branky: 17. a 54. Pekr, 8. Raška - 8. Gengel, 12. Baránek, 13. Tůma, 42. Melka, 60. Hes. Rozhodčí: Kopeček - Křivohlavý, Měkýš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 1040.

Slavia Praha - Přerov 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 28. Kašpařík, 29. D. Hruška - 9. Sikora. Rozhodčí: Sýkora - Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:15, navíc Goiš (Přerov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1418.

Prostějov - Kladno 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky: 55. M. Drtina - 20. Gutwald, 46. Bílek, 48. Stach, 50. Repe. Rozhodčí: Šutara - Novák, Rožánek. Vyloučení: 3:4, navíc Šlahař 10 min. - Nash 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1616.

Kadaň - Šumperk 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 9. R. Veselý, 19. D. Kaše, 39. Kůs, 59. Tejnor - 23. Petira, 31. Šimun, 46. Půhoný. Rozhodčí: Zubzanda - Kokrment, Šmika. Vyloučení: 5:9, navíc Půhoný (Šumperk) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 380.

1. Slavia Praha 13 9 2 1 1 54:20 32
2. České Budějovice 13 8 2 1 2 47:30 29
3. Kladno 13 6 3 3 1 44:29 27
4. Kadaň 13 6 1 1 5 35:34 21
5. Ústí nad Labem 13 6 0 3 4 47:49 21
6. Benátky nad Jizerou 13 6 1 0 6 37:34 20
7. Jihlava 13 5 2 1 5 35:33 20
8. Třebíč 13 5 2 0 6 31:35 19