Slavia přišla o vítěznou sérii, v nájezdech nestačila na Kladno

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejisté Slavie ve šlágru 14. kola první ligy podlehli doma před 3035 diváky Kladnu 2:3 po samostatných nájezdech a po devíti vítězných utkáních v řadě přišli o neporazitelnost. Pražané přesto vedou tabulku o bod před Českými Budějovicemi. Kladenští Rytíři ztrácejí na lídra čtyři body.

Kladnu se podařilo v polovině utkání odskočit do dvoubrankového vedení, když si nejdřív Skuhravý a po něm i Repe věděli rady se zakončením v přesilových hrách. Slavia ale stihla ještě do konce druhé třetiny srovnat skóre díky střele Davida Hrušky, jehož následoval důraznou dorážkou za Mensatorova záda Kanaďan Nathan Robinson.

Pak už oba gólmani zavřeli branky a rozhodovala až loterie samostatných nájezdů. Tu rozhodl stejně jako v prvním vzájemném utkání sezony Jan Rudovský. Slavia tak téměř po měsíci poznala přemožitele.

Jihlava dokázala v duelu někdejších vojenských měst nastřílet Litoměřicím deset gólů a dařilo se především Filipu Semanovi, který zaznamenal na přelomu první a druhé třetiny v rozmezí deseti minut hattrick. Hosté se dočkali čestného úspěchu až v samém závěru, kdy využili přesilovku pět na tři.

Třebíč doma ztratila téměř vyhraný duel se Šumperkem v závěru. Těsné vedení 2:1 totiž vzal domácím Daniel Vrdlovec, který prokličkoval půlkou hřiště a pokořil gólmana Faltera. Moravská Slavia pak měla blíž i k bonusovému bodu za nájezdy, jenže v poslední chvíli vyrovnal Tomáš Sedlák, který navíc ve čtvrté sérii zařídil i vítěznou branku.

Sérii proher se podařilo zastavit Mostu. Po 11 ztracených zápasech přišlo vítězství 5:2 v severočeském derby s Ústím nad Labem. Domácím pomohl i výkon třiačtyřicetiletého veterána Jana Alinče, který zaznamenal gól a asistenci.

Prostějov otočil duel s Benátkami v poslední třetině zásluhou Marka Drtiny a dobře sehraných přesilovek. Jestřábi byli úspěšní v polovině početních výhod a slavili výhru 3:2.

14. kolo první hokejové ligy:

Most - Ústí nad Labem 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky: 19. a 55. Přeučil, 30. J. Procházka, 41. Kubinčák, 42. Alinč - 14. Tůma, 44. Kloz. Rozhodčí: Pražák - Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 7:2, navíc Gengel (Ústí) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 307.

Jihlava - Litoměřice 10:1 (4:0, 4:0, 2:1)
Branky: 14., 19. a 24. Seman, 2. Březina, 6. Anděl, 28. Dundáček, 33. Štebih z trestného střílení, 38. Důras, 42. Skořepa, 54. Alexejev - 54. Nedvídek. Rozhodčí: Fiala - Rožánek, Konvička. Vyloučení: 6:5, navíc Martin Procházka (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1187.

Třebíč - Šumperk 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 12. Dolníček, 53. R. Zohorna - 34. Fořt, 59. Vrdlovec, rozhodující sam. nájezd Sedlák. Rozhodčí: Hribik - Zídek, Polák. Vyloučení: 4:3, navíc Čejka (Třebíč) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1090.

Prostějov - Benátky nad Jizerou 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky: 15. Dragoun, 44. M. Novák, 49. M. Drtina - 38. Čakajík, 33. Huňa. Rozhodčí: Trombík - Hanzlík, J. Novák. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 1100.

Slavia Praha - Kladno 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 32. D. Hruška, 38. Robinson - 12. Skuhravý, 30. Repe, rozhodující sam. nájezd Rudovský. Rozhodčí: Smitka - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 3035.

Úterní předehrávky:

České Budějovice - Havířov 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Branky: 29., 42. a 60. Rob, 6. Škoda, 38. Žálčík, 55. Nouza - 4. Sztefek. Rozhodčí: Bejček - Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4341.

Kadaň - Přerov 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 13. Račuk, 29. Kverka, 35. Charousek, 40. Vaněk, 57. Trefný - 57. Kovařík. Rozhodčí: Wagner - T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 12:12, navíc Ferenc (Přerov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 570.