Kladno padlo v Litoměřicích, přesto nadále vede první ligu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Kladna dál vedou tabulku první ligy navzdory tomu, že ve 20. kole prohráli 1:2 v Litoměřicích po samostatných nájezdech. Bod totiž ztratila i druhá pražská Slavia na ledě Mostu po výhře 7:6 také po rozstřelu.

Kladno získalo v Litoměřicích v první třetině jednobrankový náskok a nedovolilo domácímu Stadionu skórovat ve hře. Vyrovnávací gól dal Kalla v polovině zápasu z trestného střílení. Poté už dominovali gólmani Pavelka a Mensator a diváci se dočkali branek až v závěrečném rozstřelu. Litoměřice se mohly spolehnout na Lukáše Nedvídka, který skóroval dvakrát a zařídil ve čtvrté sérii domácím druhý bod.

Drama do posledních okamžiků viděli diváci v Mostu, kde Slavia pouhých 88 sekund před koncem třetí třetiny získala vedení 6:5. Po dalších 11 vteřinách ale domácí tým vyrovnal a vynutil si prodloužení. Veterán Alinč zaznamenal proti svému bývalému klubu dva góly a jednu asistenci, vítězství po nájezdech si ale nakonec přece jen odvezli Pražané.

Do závěrečné penaltové loterie dospěl i zápas Havířova s Benátkami nad Jizerou, který nakonec rozhodl pro domácí Václav Meidl.

Českobudějovický Motor potěšil fanoušky sedmibrankovou kanonádou do sítě Šumperku. Jihočeši si tím spravili chuť po prohře v Kadani a hattrick Josefa Straky vidělo přes 4500 diváků. Před Českými Budějovicemi se ale dál drží na třetím místě Jihlava, která doma přetlačila Prostějov těsně 2:1 a vyhrála třetí zápas za sebou.

Výsledky 20. kola:

Jihlava - Prostějov 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 23. Melenovský, 36. V. Tomeček - 19. Kajaba. Rozhodčí: Kika - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 1291.

Třebíč - Kadaň 4:3 (4:1, 0:1, 0:1)
Branky: 2. a 8. Pekr, 6. Dočekal, 14. Šik - 16. a 60. T. Rohan, 40. Kverka. Rozhodčí: Doležal - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 1310.

České Budějovice - Šumperk 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)
Branky: 1., 7. z tr. střílení a 34. J. Straka, 12. a 29. Švihálek, 25. Mucha, 46. Rob. Rozhodčí: Grech - Kreuzer, Coubal. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4745.

Most - Slavia Praha 6:7 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 3:3 - 0:0)
Branky: 24. a 57. Alinč, 40. a 44. Přeučil, 9. Havlíček, 59. Slavíček - 36. a 55. Knot, 59. a rozhodující sam. nájezd Čermák, 3. Micka, 25. Pavlin, 49. Bahenský. Rozhodčí: Zubzanda - Hejl, Toman. Vyloučení: 7:8, navíc Havlíček (Most) 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 1119.

Ústí nad Labem - Přerov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 15. Smetana, 46. Andres, 58. Kloz - 19. Sedlák. Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 1010.

Havířov - Benátky nad Jizerou 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 8. Kalus, 57. Krisl, rozhodující sam. nájezd V. Meidl - 24. Hrníčko, 34. A. Dlouhý. Rozhodčí: Mikula - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 1563.

Litoměřice - Kladno 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 30. Kalla z tr. střílení, rozhodující sam. nájezd Nedvídek - 14. Bílek. Rozhodčí: Pražák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:7, navíc D. Růžička (Kladno) 10 min. Bez využití. Diváci: 1460.