Kladno vede první ligu o šest bodů, Slavia vyhrála nad Budějovicemi

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Kladna si po vítězství 3:2 nad Mostem upevnili vedení v první lize. České Budějovice prohrály na ledě pražské Slavie 0:2 a přenechaly druhou příčku Jihlavě, která vyhrála 4:2 v Přerově.

V Kladně to dlouho vypadalo na jasnou záležitost, Rytíři šli už ve 3. minutě do vedení a na přelomu druhé a třetí třetiny zvýšil Stach na 3:0. Jenže outsider z Mostu i díky několika domácím vyloučením nečekaně snížil na 3:2 a v poslední minutě bránilo Kladno těsné vítězství v oslabení. Nakonec bral lídr tabulky v souboji s posledním týmem přece jen všechny tři body.

Slavia zaskočila České Budějovice dvěma slepenými góly v 16. minutě. Branky Markoviče a Kašpaříka dělilo jen 25 vteřin. Další gól už diváci neviděli, protože brankáři Hylák s Bláhou chytali výtečně. Pražané tak poprvé v sezoně porazili Motor a upevnili si čtvrté místo v tabulce, na svého rivala ztrácejí už jen čtyři body.

Zaváhání Jihočechů využila Jihlava, která přivezla vítězství 4:2 z Přerova. Na zisk tří bodů zadělali hosté v průběhu druhé třetiny, kdy Kohout a Kolář skórovali v rozmezí 68 sekund a dostali Duklu do dvoubrankového náskoku. V utkání plném emocí a vyloučených sice ještě domácí Sýkora snížil, ale drama utnul v poslední minutě Diviš střelou do prázdné klece.

Nepříjemnou sérii čtyř porážek ukončil ústecký Slovan, který doma porazil v derby Litoměřice 3:1 i díky dvěma brankám a jedné asistenci Jaroslava Roubíka. Tradiční střelec zaokrouhlil svou bilanci v první lize na 400 gólů.

Ve skvělé sérii pokračuje Havířov, který potěšil ochozy parádním obratem v duelu se Šumperkem. Domácí ještě ve 49. minutě prohrávali 3:5, ale stihli vyrovnat a 24 vteřin před koncem rozhodl o jejich vítězství Kalus. Havířov vyhrál osm z posledních devíti zápasů a drží šestou příčku.

První hokejová liga - 43. kolo:

Přerov - Jihlava 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Branky: 25. Pšurný, 45. Sýkora - 23. Důras, 30. Kohout, 32. Kolář, 60. Diviš. Rozhodčí: Koziol - Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 11:10, navíc Škůrek (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 2284.

Prostějov - Kadaň 3:5 (3:3, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Moskal, 12. Krejčík, 13. Illéš - 17. a 19. Koblasa, 10. Chrpa, 24. Kverka, 52. Hlava. Rozhodčí: Z. Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:4, navíc Moskal (Prostějov) do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 1570.

Havířov - Šumperk 6:5 (0:2, 3:3, 3:0)
Branky: 22. Okál, 25. Sedláček, 34. Gřeš, 50. Štumpf, 55. Kanko, 60. Kalus - 20. a 29. Milfait, 6. Vrdlovec, 30. Haas, 40. Gewiese. Rozhodčí: Přikryl - Měkýš, Reich. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 1970.

Benátky nad Jizerou - Třebíč 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 28. Dlouhý, 34. Černoch, 39. Víšek, 56. Paločko - 32. R. Erat. Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Toman. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 250.

Ústí nad Labem - Litoměřice 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 40. a 46. Roubík, 60. Tůma - 48. Jank. Rozhodčí: Škrobák - T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1783.

Kladno - Most 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 37. a 44. Stach, 3. Šilhavý - 49. Charousek, 59. Havlíček. Rozhodčí: Schmejkal - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. Diváci: 2121.

Slavia Praha - České Budějovice 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 16. Markovič, 16. Kašpařík. Rozhodčí: Mikula - Novák, Wesley. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 3523.