27. ledna 2016 • 21:39

Další prohra a pád tabulkou. Jihlava je v první lize až čtvrtá

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Hokejisté jihlavské Dukly se propadají tabulkou první ligy stále níž. Celek, který soutěži na podzim dominoval a v listopadu vyhrál všech deset zápasů, klesl po dnešní porážce 2:3 v Benátkách nad Jizerou až na čtvrté místo. Suverenitu naopak potvrdily Kladno i České Budějovice, na třetí stupínek se propracovala Slavia.

V natěsnané špičce se nevyplácí žádná ztráta a Dukla je toho zářným příkladem. Během tří dnů, v nichž vyšla naprázdno ve dvou zápasech, spadla z druhé pozice o dvě místa. V Benátkách se probudila až v poslední desetiminutovce, ale to už bylo pozdě. Hosté většinu zápasu naráželi na výborného Marka Schwarze v benátecké brance, jenž si připsal 37 zákroků.

Ke stovce získaných bodů a vítězství v základní části míří Kladno. Nezastavitelný kanonýr Vítězslav Bílek si proti Havířovu (5:2) připsal dvě trefy a má jich na kontě už 44, nejproduktivnější hráč soutěže David Stach se blýskl třemi body, navíc všechny nasbíral v úvodních osmi minutách.

Těsnou výhru 4:3 si připsaly České Budějovice, jež v Kadani marně usilovaly o udržení vedení. Třikrát jej získaly a ve dvou případech o něj záhy přišly. Teprve náskok, který jim v 50. minutě střelou z úhlu získal Lukáš Květoň, už uhájily. Slavia rozhodla o výhře 4:2 nad Třebíčí podobně jako Kladno hned na začátku. Po sekvenci čtyř branek v úvodní třetině bylo v Edenu jasno.

45. kolo první hokejové WSM ligy:

Benátky nad Jizerou - Jihlava 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 18. Pletka, 22. Havlín, 56. Hrníčko - 52. Parýzek, 57. Důras. Rozhodčí: Würtherle - Malý, Špringl. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 280.

Slavia Praha - Třebíč 4:2 (4:0, 0:2, 0:0)
Branky: 2. Šafránek, 7. Mikulík, 12. Markovič, 20. Pavlin - 32. Podlipnik, 32. Wasserbauer. Rozhodčí: Zubzanda - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. Diváci: 887.

Prostějov - Most 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 30. Venkrbec, 34. Illéš - 20. Havlíček. Rozhodčí: Kika - Ganger, Rožánek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 1420.

Kladno - Havířov 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)
Branky: 2. a 5. V. Bílek, 8. Stach, 12. Ptáček, 38. Redlich - 25. Sedláček, 47. Kotala. Rozhodčí: Pražák - Šmika, Štětina. Vyloučení: 4:5, navíc Rudovský (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1968.

Kadaň - České Budějovice 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky: 20. Koblasa, 33. M. Kadlec, 38. Šťovíček - 3. Zíb, 31. Nouza, 37. Straka, 50. L. Květoň. Rozhodčí: Grech - Coubal, Rozlílek. Vyloučení: 6:4, navíc L. Květoň (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 810.

Šumperk - Ústí nad Labem 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 3. a 33. Fořt, 31. F. Hlinka - 43. Roubík, 34. Křivohlávek, 57. D. Tůma, rozhodující sam. nájezd Bernad. Rozhodčí: Koziol - Hanzlík, Wesley. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 681.

Přerov - Litoměřice 3:4 po sam. nájezdech (0:3, 2:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 33. R. Pšurný, 40. Milan Procházka, 45. Stoklasa - 12. a 13. Švagrovský, 19. Šulc, rozhodující sam. nájezd Z. Doležal. Rozhodčí: J. Doležal - Čižek, Křivohlavý. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 1988.