Kolaps Jágrova Kladna! Ústí slaví senzační postup přes favorita

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejové Kladno se ani letos návratu do extraligy nedočka. Skvěle rozehraná sezona tradičního hokejové celku končí překvapivě už ve čtvrtfinále. Favorit první ligy v šestém utkání série prohrál na ledě Ústí nad Labem 3:4 po prodloužení a celou sérii zratil v poměru 2:4 na zápasy.

V hokejovém Ústí nad Labem se zrodilo překvapení. Outsider čtvrtfinálové série play-off WSM Ligy dokázal vyřadit vítěze letošní základní části a největšího favorita na postup mezi českou hokejovou elitu.

Ústecký Slovan vítězí 4:3 po prodloužení díky brance domácího kapitána Jaroslava Roubíka a sérii ovládl poměrem 4:2 na zápasy. Pro Jágrovy Rytíře sezóna 2015/2016 končí.

V semifinále se Ústí utkají s Jihlavou, druhou dvojici tvoří České Budějovice a pražská Slavia.

Kladno už jeden mečbol v sérii odvrátilo a vypadalo to, že by si mohlo poradit i s druhým. Rytíři během 51 vteřin v 26. minutě vymazali náskok domácích 2:0 a na začátku třetí třetiny dokonali obrat zásluhou svého tahouna v play off Denise Kindla.

Jenže hostům vydržela radost jen 50 sekund. A znovu, jako už několikrát ve čtvrtfinále, je srazil na kolena faul. Tomáš Redlich podrazil soupeře a na trestné lavici vydržel pouhých 15 sekund. Zpět jej pustil úspěšný bekhend ústeckého střelce Davida Tůmy.

Obrovský smutek hokejistů Kladna, kteří nezvládli čtvrtfinálovou sérii s Ústím.

Zanedlouho postihla Kladno další nepříjemnost. Kvůli zranění odstoupila jeho gólmanská jednička Lukáš Mensator a na led musel náhradník Lukáš Cikánek. Ten měl v prodloužení daleko víc práce než jeho protějšek a nakonec kapituloval.

Dlouholetý pilíř útoku Ústí Jaroslav Roubík, který se před lety neúspěšně pokoušel prosadit v extraligovém Kladnu, si našel puk před brankou a největšího favorita na postup poslal ze hry.

Ze soutěže sestupuje Šumperk. Drakům nebylo nic platné sedmibrankové vítězství nad Benátkami nad Jizerou, konkurenční Most totiž v Třebíči rovněž bodoval naplno. Oba celky tak zakončily skupinu o udržení se stejným bodovým ziskem, moravský celek poslaly do druhé ligy horší vzájemné zápasy.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 6. zápas

Ústí nad Labem - Kladno 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky:
24. a 44. D. Tůma, 13. Brož, 68. Roubík - 26. Skuhravý, 26. Machač, 43. D. Kindl. Rozhodčí: Krob, Souček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:2. Diváci: 5468. Konečný stav série: 4:2.