Kladno, Slavia i Budějovice nezaváhaly, poprvé se trefil Kanaďan Esposito

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Kladenští Rytíři dál vládnou první hokejové lize. V čele tabulky si udrželi pětibodový náskok díky vítězství 3:0 nad Ústím nad Labem. Na druhé místo se posunula pražská Slavia, která doma zdolala Frýdek-Místek 3:2.

Kladno zlomilo hosty až v průběhu druhé třetiny. Jiří Cetkovský nejdřív využil přesilovku a po něm David Tůma navýšil na dvoubrankový náskok. Naděje Slovanu vyhasly ve chvíli, kdy Jakub Strnad ve vlastním oslabení potřetí překonal Volkeho.

Ústí se sice v závěru ještě pokusilo o power play, ta však byla neúspěšná. Gólman Miroslav Hanuljak poprvé v sezoně vychytal čisté konto.

Slavia měla i díky dvěma gólům Davida Šafránka po většinu času zápas pod kontrolou, ale na konci se strachovala o vítězství. V poslední minutě totiž v přesilovce snížil Vladimír Luka na rozdíl jediné branky. Hosté ale už srovnat nedokázali.

Boj o třetí místo pro sebe rozhodl Prostějov až v samostatných nájezdech. Jestřábi v Benátkách po celou dobu tahali za kratší konec, ale 133 sekund před koncem pokořil benáteckého brankáře Tarkkiho Patrik Moskal a poslal zápas do prodloužení. V něm pak byli šikovnější hosté.

Do první šestky už poskočily České Budějovice, které vyhrály na ledě Litoměřic 3:1. Premiérovou branku na českých kluzištích, která se nakonec ukázala vítěznou, zaznamenal Kanaďan Angelo Esposito.

Jihlava porazila Kadaň 4:2 a má už čtyři výhry v řadě. Naopak se nedaří Třebíči, která ztratila už třetí zápas za sebou. Tentokrát Horácká Slavia prohrála s posledním Mostem 2:3 v prodloužení. Ještě delší sérii bez vítězství počítají Havířovští, ti podlehli stejným poměrem Přerovu.

10. kolo první hokejové ligy:

Kladno - Ústí nad Labem 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 32. Cetkovský, 36. Tůma, 50. Strnad. Rozhodčí: Šír, Sýkora - Malý, Šimán. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2368.

Litoměřice - České Budějovice 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 29. J. Veselý - 8. Pavlin, 9. Esposito, 34. Pýcha. Rozhodčí: Würtherle - Kajínek, Bosák. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 1180.

Havířov - Přerov 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 21. Maruna, 58. Štumpf - 37. Milan Procházka, 49. Ferenc, 64. M. Kratochvíl. Rozhodčí: Mikula - Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1792.

Benátky nad Jizerou - Prostějov 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 5. Víšek, 15. A. Dlouhý, 48. Volf - 35. Korhoň, 40. Protivný, 58. Moskal, rozhodující sam. nájezd Půhoný. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. Diváci: 336.

Jihlava - Kadaň 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 2. Jícha, 21. Protasenja, 31. Skořepa, 52. Dundáček - 3. Szathmáry, 25. Hejcman. Rozhodčí: Valenta - Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 937.

Třebíč - Most 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. Bartejs, 37. Niko - 32. a 62. Slavíček, 41. Šesták. Rozhodčí: Škrobák - Zídek, Polák. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 1240.

Slavia Praha - Frýdek-Místek 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 6. a 41. Šafránek, 7. M. Kadlec - 7. Christov, 60. Luka. Rozhodčí: Wagner - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 897.

Kladno 10 7 1 1 1 29:17 24
2. Slavia Praha 10 5 2 0 3 28:23 19
3. Prostějov 10 3 3 3 1 31:31 18
4. Benátky nad Jizerou 10 4 0 5 1 31:26 17
5. Ústí nad Labem 10 3 3 1 3 40:34 16
6. České Budějovice 9 5 0 0 4 29:20 15
7. Jihlava 9 3 3 0 3 29:26 15
8. Třebíč 10 3 1 3 3 27:28 14