Kladno jde do trháku, ligu vede o šest bodů. Jihlava vyhrála pošesté v řadě

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Hokejisté Kladna porazili ve 12. kole první ligy na domácím ledě Prostějov 3:1 a vedou tabulku už o šest bodů. Na druhé místo poskočil českobudějovický Motor po vítězství 2:1 v Havířově.

Kladno po předchozí prohře v Přerově tentokrát zabralo naplno. Prostějovské Jestřáby zlomili domácí díky efektivitě ve druhé třetině, kdy si vypracovali tříbrankový náskok.

Góly Jánského, Burgera a Kubíka od sebe dělilo jen necelých šest minut, Rytíři navíc nevyužili přesilovku. Prostějov sice v závěrečném dějství snížil, ale na tom, že všechny body zůstanou na Kladně, to nic nezměnilo.

Motor zvítězil v Havířově díky trefě kanadského zadáka Mitche Fillmana, který v polovině poslední třetiny prostřelil gólmana Šimečka od modré čáry. Českobudějovičtí vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů a i díky nejlepšímu skóre vedou pořadí čtyř týmů, které doposud nasbíraly 21 bodů.

Jihlava vyhrála pošesté v řadě

Ještě delší vítěznou sérií se po triumfu nad Ústím nad Labem 5:1 může chlubit jihlavská Dukla, která zaznamenala už šestou výhru v řadě. Velkou zásluhu na zisku tří bodů měl střelec dvou branek Filip Seman, který zároveň ve 49. minutě poslal svůj tým do trháku. Čachotský a Skořepa pak ještě rozvášnili publikum čtvrtým a pátým gólem do Soukupovy klece.

Nováček z Frýdku-Místku veze z Třebíče senzační vítězství 5:0, za které vděčí hlavně výkonu gólmana Juraje Šimbocha. Litoměřice přehrály Benátky 3:1, jistotu dal ale domácímu Stadionu až Pletkův gól osm sekund před koncem.

Na severočeské derby mezi Mostem a Kadaní přišlo jen 356 diváků a souboj posledních dvou týmů soutěže nakonec lépe zvládli domácí. Kadaň naopak popáté v řadě prohrála a klesla na dno tabulky.

12. kolo první hokejové WSM ligy:

Most - Kadaň 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 7. Divíšek, 23. Rod, 25. Slavíček - 27. Trefný, 59. O. Beránek. Rozhodčí: Koziol - Krátký, Klouček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 356.

Třebíč - Frýdek-Místek 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Branky: 11. Adámek, 17. Jank, 23. M. Kovařčík, 29. Michal Roman, 52. O. Kovařčík. Rozhodčí: Sýkora - Reich, Měkýš. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Diváci: 970.

Jihlava - Ústí nad Labem 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Branky: 20. a 49. F. Seman, 10. Protasenja, 55. Čachotský, 55. Skořepa - 38. Loskot. Rozhodčí: J. Svoboda, Pražák - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1333.

Havířov - České Budějovice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 32. Štumpf - 6. Vráblík, 49. Fillman. Rozhodčí: Hradil, Kopeček - Zídek, Polák. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 1384.

Litoměřice - Benátky nad Jizerou 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 33. Hanták, 39. Valášek, 60. Pletka - 26. Krejčí. Rozhodčí: Kika - T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 750.

Kladno - Prostějov 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky: 33. Jánský, 38. Burger, 39. Kubík - 50. L. Krejčík. Rozhodčí: Veselý - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 8:8, navíc Jan Káňa 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1844.

1. Č. Budějovice 52 34 2 5 11 171:101 111
2. Jihlava 52 26 14 1 11 155:101 107
3. Kladno 52 27 8 4 13 156:112 101
4. Slavia 52 21 11 3 17 128:134 88
5. Třebíč 52 19 6 12 15 135:144 81
6. Ústí n. Labem 52 17 9 8 18 147:162 77
7. Prostějov 52 19 6 8 19 162:155 77
8. Benátky n. Jizerou 52 18 5 9 20 124:138 73