Slavia zdolala Přerov až v nájezdech a na první Kladno ztrácí čtyři body

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté pražské Slavie zdolali v dohrávce 12. kola první ligy Přerov 5:4 po samostatných nájezdech a po čtvrtém vítězství za sebou se posunuli na druhé místo o čtyři body za vedoucí Kladno. V rozstřelu rozhodl útočník Jaromír Kverka, který skóroval v utkání dvakrát.

Slavii dostal do vedení ve 13. minutě Martin Kadlec a v úvodu druhé třetiny zvýšil v přesilové hře slovinský obránce Štebih. V druhé polovině druhého dějství nejdříve vyrovnali Sikora a Roman Pšurný, ale Pražanům vrátil vedení Kverka.

Přerov na začátku třetí třetiny vyrovnal díky Goišovi a ve 46. minutě otočil stav v oslabení Milan Procházka. Slavia si vynutila prodloužení díky Šafránkově brance z 57. minuty, v rozstřelu se prosadil jen Kverka.

Slavia ze čtyř posledních výher hned třikrát uspěla až v prodloužení. Přerov se po zisku bodu posunul z 11. na 10. místo.

Slavia Praha - Přerov 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0)
Branky:
36. a rozhodující sam. nájezd Kverka, 13. M. Kadlec, 22. Štebih, 57. Šafránek - 31. Sikora, 36. R. Pšurný, 42. Goiš, 46. Milan Procházka. Rozhodčí: Obadal - Kajínek, Bosák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 912.