+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
10. října 2016 • 09:41

Manažer Bukač ve Slavii končí: Hráči se potýkají se sociálními problémy

Autor:
TOP VIDEA
Titul pro Slavii? Rajnoch prohrál sázku a šel v televizi do růžových slipů Titul pro Slavii? Rajnoch prohrál sázku a šel v televizi do růžových slipů
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejová Slavie padá stále hlouběji do propasti. Hráči se postavili proti členu představenstva Vladimíru Pitterovi, který chce v klubu zavést redukční dietu, ze své funkce teď odstoupil i sportovní manažer Luděk Bukač mladší.„Jako sportovní manažer „A“ mužstva dospělých, jsem došel k závěru, že za současné situace, kdy se naprostá většina hráčů potýká s velkými sociálními problémy a nejistou budoucností, nejsem schopen toto mužstvo řídit a ovlivňovat, tak aby podávalo odpovídající sportovní výkony,“ napsal Luděk Bukač v tiskovém prohlášení, kterým oznámil, že Vladimíru Pitterovi poslal v pondělí výpověď.

Člen představenstva, který klub řídí, v pátek oznámil, že Slavia musí šetřit a přehodnocuje sportovní cíle pro tuto sezonu. Chtěl se zbavit většího množství hráčů, kteří podle něho mají nadstandardní podmínky. Hokejisté se proti tomu ohradili a vyzvali naopak k odstoupení Pittera. Poté neodjeli do Prostějova k zápasu první ligy, jako důvod uvedli virózu.

Bukač ve svém prohlášení napoak vyzdvihl profesionální přístup hráčů, z nichž někteří prý absolvovali letní přípravu i bez smlouvy, a tedy bez výplat. „Minulý týden při osobních pohovorech neřekl jediný hráč, že by chtěl odejít z klubu, pokud to nebude nevyhnutelné,“ uvedl.

Vladimír Pitter ve svých vyjádřeních sportovního manažera nařkl, že i jeho interpretace finančních problémů v kabině mohla způsobit současnou krizi. Bukač to popírá a dodává, že s členem představenstva a faktickým šéfem klubu prý fungoval v pořádku.

„Od začátku mého působení jsem měl bezproblémovou spolupráci s členem představenstva Vladimírem Pitterem. Pokud šlo o finanční informace, jež se týkaly „A“ mužstva, vždy jsem bezodkladně tyto informace tlumočil mužstvu, kapitánovi a celému realizačnímu týmu,“ ujišťuje Bukač.

Za hokejovou Slavii nastoupili v Prostějově junioři. Po prohře 0:13 jim tleskali soupeři i fanoušci.
Za hokejovou Slavii nastoupili v Prostějově junioři. Po prohře 0:13 jim tleskali soupeři i fanoušci.

Tomu prý také vadilo sobotní nasazení juniorů do prvoligového duelu v Prostějově, kam hráči áčka neodjeli a opatřili si omluvenky od doktora. „Jsem garantem sportovního a výchovného procesu pro rodiče mládežnických hráčů. Ze sportovního hlediska se mi příčí nechat hrát naše juniory dva zápasy během osmi hodin, z mého pohledu je to i za hranicí sportovní etiky. Nechci nést jakoukoliv zodpovědnost za zranění, k nimž může při takovémto zatížení dojít,“ dodal jako další důvod své výpovědi.

Junioři zvládli v Prostějově se ctí odehrát dvě třetiny, v té poslední dostali devět gólů a prohráli 0:13. Po zápase jim pak tleskali soupeři i prostějovští fanoušci, někteří mladíci debakl obrečeli.