Slavia s pozměněným kádrem nestačila na Motor, Tenkrát řádil za Kladno

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Hokejisté Slavie po velké obměně nestačili na České Budějovice. Na jejich ledě nedali ani jeden gól a nakonec prohráli 0:3. V sestavě hostů se opět objevilo několik juniorů, ale také posily v podobě hradeckého obránce Martina Bači nebo veterán a slávistický odchovanec Pavel Kolařík. Utkání navíc provázely vyhrocené konflikty fanoušků. 14. kolo WSM ligy nabídlo i souboj Benátek s vedoucím Kladnem. Rytíři po většinu zápasu prohrávali 0:1. Podařilo se jím však zápas otočit. Vyrovnávací a také rozhodující gól v prodloužení vstřelil zkušený matador Petr Tenkrát. Kladno tak díky dvěma bodům z Benátek udrželo první místo v tabulce.

Hokejisté pražské Slavie nastoupili v 14. kole první ligy už s pozměněným kádrem po oznámení úsporných opatření a prohráli na ledě Českých Budějovic 0:3. Za Pražany v sobotu po vyhrocení situace mezi vedením a hráči nastoupili v Prostějově junioři a prohráli vysoko 0:13.

Slavii v minulých dnech opustilo osm opor. Hráči nejdříve žádali odstoupení vedení klubu, pokud nebude schopné zajistit plnění jejich smluv. Následně v sobotu neodjeli k utkání s odůvodněním, že jsou nemocní. Místo nich museli nastoupit pár hodin po skončení svého utkání v Jihlavě junioři.

Po odchodech gólmana Alexandra Hyláka, obránců Petera Hraška, Marka Drtiny a útočníků Jaroslava Markoviče, Henriho Tuominena, Milana Mikulíka, Tomáše Jiránka a Michala Dragouna se vrátilo dnes na jihu Čech do sestavy 11 hráčů stabilního kádru. Doplnila je trojice juniorů Denis Heldák, David Šteiner a Tomáš Šmerha.

Za Slavii nastoupily také nové posily. Nechyběli beci Martin Bača z Hradce Králové, Jan Holý, Patrik Marcel i Vojtěch Tulačka z Plzně, kteří ale nastupovali v sezoně v první či druhé lize. Další akvizice z Plzně, brankář Patrik Polívka, zůstal jen na lavičce.

V sestavě Slavie se navíc objevil také třiačtyřicetiletý bek Pavel Kolařík. Dlouholetá opora Pražanů po uplynulé sezoně odešla do druholigové Kobry Praha.

Drsná dohra fotbalu, létaly pěsti. Pořadatelé zmlátili sparťany na hokeji

Českobudějovický Motor před 6012 diváky zaplněnou Budvar Arénou šel do vedení ve třetí minutě díky Miloslavu Čermákovi, ve druhé třetině překonali gólmana Slavie Dominika Frodla ještě Lukáš Květoň a Tomáš Nouza. Domácí gólman David Gába udržel poprvé v sezoně čisté konto. Jihočeši se posunuli na druhé místo, vedoucímu Kladnu se přiblížili na dva body a navíc mají zápas k dobru.

Rytíři totiž vyhráli na ledě Benátek nad Jizerou 2:1 až v prodloužení. Kladno prohrávalo od 33. minuty po brance Josefa Mikysky, ale v polovině třetí třetiny vyrovnal útočník Petr Tenkrát, který v čase 61:59 také rozhodl.

Na třetí místo klesl Prostějov, který doma podlehl 1:2 v prodloužení Jihlavě. V čase 64:08 rozhodl útočník Filip Seman a Dukla se díky tomu posunula na čtvrtou pozici.

Střelcem kola se stal Zdeněk Doležal, který hattrickem zařídil výhru Ústí nad Labem nad Mostem 4:1. Přerov musel doma strávit porážku 1:5 s Třebíčí, která si připsala teprve druhou výhru z posledních sedmi zápasů. Už osmou prohru v řadě utrpěl poslední Havířov, který prohrál v Litoměřicích 1:3.

WSM liga - 14. kolo:

Benátky nad Jizerou - Kladno 1:2 v prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 33. J. Mikyska - 50. a 62. Tenkrát. Rozhodčí: Hribik, Škrobák - Křivohlavý, Potůček. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 405.

Ústí nad Labem - Most 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 6., 21. a 42. Z. Doležal, 17. Poulíček (TS) - 11. Kubinčák. Rozhodčí: Zubzanda - Šimán, Malý. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 766.

Motor České Budějovice - HC Slavia Praha 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 3. M. Čermák, 25. L. Květoň, 37. Nouza. Rozhodčí: Smitka - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 2:4, navíc M. Heřman - J. Pohl, Marcel všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 6012.

Přerov - Třebíč 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Branky: 36. Ižacký - 5. Koch, 5. Havránek, 27. Milfait, 43. Kristl, 54. Kusko. Rozhodčí: Koziol - Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Diváci: 2024.

Litoměřice - Havířov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 8. J. Veselý, 47. P. Beránek, 50. Bulík - 37. M. Hlinka. Rozhodčí: Bejček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 840.

Prostějov - Jihlava 1:2 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 47. Švec - 37. Důras, 65. F. Seman. Rozhodčí: Šutara - Barteček, Ganger. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1712.