Autor: iSport.cz
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Tahákem sobotního 15. kola hokejové WSM Ligy byl souboj Slavie s Benátkami nad Jizerou. Sešívaní se poprvé od vyhlášení úsporného režimu a odchodu poloviny týmu představili na domácí půdě, ale ani ve třetím utkání neskórovali a padli 0:3. Do Edenu si našla cestu téměř tisícovka fanoušků, kteří sledovali třetí porážku v řadě. První ligu tak nadále vede Kladno, které doma prohrálo s Havířovem 3:4 po prodloužení.

Svěřenci Milana Razýma vstoupili utkání odhodlaně, ale už po čtyřech minutách inkasovali jako první. Do kabin šli hosté nakonec s dvoubrankovým náskokem a slávisté museli dohánět manko. Málem se jim to nakonec podařilo, jenže proti nim stál stoprocentní Roman Will, který vychytal všechny pokusy domácích.

Ve třetí třetině však mohli udeřit opět Benátky, ale Havel trefil pouze břevno. Domácí ještě zkusili na konci utkání hru bez brankáře a záhay inkasovali. Pražané si připsali třetí porážku v řadě a spadli na sedmé místo.

Tabulce vládne pro změnu Kladno, které proti Havířovu vedlo 2:1 a 3:2, Rytíři však o náskok pokaždé přišli a v prodloužení inkasovali smrtící ránu z hole Štumpfa. Předposlední Havířov tak ukončil sérii porážek, podobně jako se to podařilo Kadani v domácím utkání s Ústím, v němž zvítězila 4:3.

Frýdek-Místek si doma poradil s Litoměřicemi, naopak Prostějov vybojoval dva body na ledě Třebíče a posunul se na třetí místo. Čtvrtá je Jihlava, která zvládla duel s Motorem.

První hokejová liga - 15. kolo:

Kladno - Havířov 3:4 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 8. Burger, 30. Ton z tr. střílení, 52. Zikmund - 43. a 63. Štumpf, 6. Kotala, 60. Petran. Rozhodčí: Battěk - Belko, Doležal. Vyloučení: 9:7, navíc Hlinka (Havířov) do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2207.

Kadaň - Ústí nad Labem 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky: 6. Hejcman, 24. Chlouba, 48. R. Havel, 57. Hlava - 13. Kloz, 25. Navarra, 56. Merta. Rozhodčí: Kopeček - Zídek, Polák. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 500.

Slavia Praha - Benátky nad Jizerou 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 4. Volf, 13. A. Dlouhý, 58. Plodek. Rozhodčí: Grech - Štofa, Coubal. Vyloučení: 3:4. Bez využití: Diváci: 917.

Most - Přerov 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 5. Smolka - 11. Plášek, 33. Popelka, 44. Ferenc, 47. Pšurný. Rozhodčí: Luczków - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 255.

Jihlava - České Budějovice 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 5. Kaláb, 5. Skořepa - 22. Heřman. Rozhodčí: Wagner - Bosák, Kajínek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4023.

Frýdek-Místek - Litoměřice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 50. Matyáš, 60. Luka. Rozhodčí: Obadal - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1648.

Třebíč - Prostějov 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 57. Mrázek - 34. a rozh. nájezd L. Krejčík. Rozhodčí: Bejček - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 6:6, navíc Protivný (Prostějov) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 1920.

1. Č. Budějovice 52 34 2 5 11 171:101 111
2. Jihlava 52 26 14 1 11 155:101 107
3. Kladno 52 27 8 4 13 156:112 101
4. Slavia 52 21 11 3 17 128:134 88
5. Třebíč 52 19 6 12 15 135:144 81
6. Ústí n. Labem 52 17 9 8 18 147:162 77
7. Prostějov 52 19 6 8 19 162:155 77
8. Benátky n. Jizerou 52 18 5 9 20 124:138 73