19. října 2016 • 21:30

Slavia poprvé po obměně vyhrála. Dukla válí. Třebíč potrápila Motor

Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Zajímavá podívaná byla během 16. kola WSM ligy k vidění na stadionech v Českých Budějovicích, Havířově a Litoměřicích. Hokejisté Motoru se dlouho trápili s Třebíčí. Slavia se poprvé od uvedení do úsporného režimu dočkala gólů a hlavně vítězství nad Havířovem. Jihlavská Dukla vyhrála osmé z posledních deseti utkání. Lídr tabulky z Kladna potvrdil roli prvního mužstva ligy a po urputné bitvě s Litoměřickými veze domů tři body.

Hokejisté pražské Slavie vyhráli v 16. kole první ligy na ledě posledního Havířova 3:2 a poprvé po zavedení úsporných opatření v klubu a odchodu osmi opor uspěli. Ukončili tak sérii tří duelů bez bodového zisku, v nichž měli skóre 0:19. V čele se drží díky výhře v Litoměřicích 5:3 Kladno o tři body před Prostějovem, který se za Rytíře vyhoupl po domácím vítězství nad Mostem 3:2.

Slavia šla do vedení v Havířově v 10. minutě díky trefě Davida Šafránka a po 190 minutách přerušila čekání na gól. Na vyrovnání Roberta Říčky ještě v první třetině odpověděl útočník Petr Beránek, který přišel na hostování do konce sezony z Hradce Králové. Tam bude mít nadále střídavé starty, stejný způsobem působil i v Litoměřicích.

Pražané uspěli i díky velké bojovnosti, dokázali ubránit většinu oslabení a na konci druhé třetiny po trefě Zdeňka Kubici vedli už 3:1. Havířov odpověděl až při závěrečné hře bez brankáře, kdy gólmana Patrika Polívku překonal David Dvořáček, jeho branka ale stačila jen na korekci skóre.

Kladenští Rytíři sice v Litoměřicích třikrát vedli, ale o vítězství rozhodli až v poslední třetině. Na branku Jakuba Strnada z 54. minuty na 4:3 totiž už domácí celek odpovědět nedokázal. Tříbodový zisk naopak zpečetil do prázdné branky Petr Ton.

Na druhé místo se posunul Prostějov, který doma přetlačil Most těsně 3:2. Také Jestřábi zlomili svého rivala až v posledním dějství, když góly Daniela Koláře a Tomáše Protivného odskočili do dvoubrankového vedení. Hosté sice snížili 16 sekund před koncem, ale další branku nepřidali.

České Budějovice doma zdolaly Třebíč 5:4 až po samostatných nájezdech a klesly z druhého na čtvrté místo. Motor sice v poslední třetině vedl 4:2, hosté ale po brankách Radima Zohorny a Petra Mrázka vyrovnali a vynutili si prodloužení a nakonec i nájezdy. Bod navíc pro Jihočechy nakonec zařídili Tomáš Nouza a Miloslav Čermák.

Osm vítězství z posledních deseti zápasů si připsala Jihlava, která jednoznačně vyhrála na ledě Benátek 6:1 a posunula se na třetí příčku. Tabulkou stoupá i Ústí nad Labem a po výhře 3:1 nad Frýdkem-Místkem je páté. Přerov doma porazil Kadaň 3:2 a ukončil její dvouzápasovou úspěšnou minisérii.

16. kolo první hokejové WSM ligy:
Benátky nad Jizerou - Jihlava 1:6 (1:3, 0:2, 0:1)
Branky: 9. D. Špaček - 4. a 59. Skořepa, 17. a 27. Jergl, 19. J. Říha, 25. Diviš. Rozhodčí: J. Doležal - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 292.

České Budějovice - Třebíč 5:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 2:3 - 0:0)
Branky: 9. Kuchejda, 10. M. Heřman, 45. M. Čermák, 47. Babka, rozhodující sam. nájezd Nouza - 39. Milfait, 45. Dymáček, 49. R. Zohorna, 59. P. Mrázek. Rozhodčí: Kašík - Zídek, Polák. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 5077.

Prostějov - Most 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 36. Korhoň, 45. D. Kolář, 51. Protivný - 41. K. Černý, 60. Dufek. Rozhodčí: Jílek - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:2, navíc Kubinčák (Most) 10 min. Bez využití. Diváci: 1421.

Litoměřice - Kladno 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
Branky: 12. a 23. Bulík, 43. Valášek - 2. Machač, 18. Přikryl, 41. J. Drtina, 54. Strnad, 60. Ton. Rozhodčí: Smitka - T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 1320.

Ústí nad Labem - Frýdek-Místek 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 25. Melka, 28. Kloz, 59. Z. Doležal - 10. M. Kovařčík. Rozhodčí: Grech - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:6, navíc Husák - Miloš Roman oba 10 min. Bez využití. Diváci: 796.

Havířov - Slavia Praha 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 12. Říčka, 58. Dvořáček - 10. Šafránek, 15. P. Beránek, 39. Kubica. Rozhodčí: Mikula - Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 1973.

Přerov - Kadaň 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 28. Dostálek, 40. Kovařík, 45. M. Novotný - 6. Chlouba, 22. O. Beránek. Rozhodčí: Fiala - Barteček, Gangarčík. Vyloučení: 7:9, navíc Pala, Ferenc - Ringler všichni 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1891.

1.  Č. Budějovice 52 34 2 5 11 171:101 111
2.  Jihlava 52 26 14 1 11 155:101 107
3.  Kladno 52 27 8 4 13 156:112 101
4.  Slavia 52 21 11 3 17 128:134 88
5.  Třebíč 52 19 6 12 15 135:144 81
6.  Ústí n. Labem 52 17 9 8 18 147:162 77
7.  Prostějov 52 19 6 8 19 162:155 77
8.  Benátky n. Jizerou 52 18 5 9 20 124:138 73