Restart pokračuje, Slavia má třetí výhru v řadě. Vede Prostějov

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Prostějova vyhráli v 18. kole první ligy nad Frýdkem-Místkem 3:2 a drží se v čele tabulky o skóre před druhým Kladnem. Rytíři doma zdolali Jihlavu 2:1. Nezaváhaly ani třetí České Budějovice a na vlastním ledě zvítězily 5:1 nad Kadaní, která se po výhře Mostu v Benátkách nad Jizerou 1:0 po samostatných nájezdech propadla na poslední místo. Naopak pokračuje vítězná série pražské Slavie.

Prostějov vyhrál počtvrté za sebou. Před 2168 diváky vedl po trefách Lukáše Krejčíka a Jiřího Půhoného do poloviny utkání 2:0, ale nováček druhé nejvyšší soutěže dokázali ztrátu smazat. Nejdříve snížil Aron Chmielewski a ve 46. minutě vyrovnal Miloš Roman. Za 101 vteřin ale rozhodl ve prospěch Jestřábů Matouš Venkrbec. Frýdek-Místek počtvrté za sebou nebodoval.

Kladno, které ztratilo vedení v tabulce v sobotu po prohře na Slavii, dostal proti jihlavské Dukle do vedení v páté minutě Tomáš Redlich. Po 68 sekundách druhé části vyrovnal Aleš Jergl. Rytíři rozhodli v polovině třetí třetiny v přesilovce pěti proti třem díky brance Davida Tůmy.

Českobudějovický Motor získal v Budvar Aréně před 5598 fanoušky hned v úvodní dvacetiminutovce dvoubrankový náskok díky dvěma trefám Roka Pajiče. Náskok zvýšil 19 vteřin před koncem třetí třetiny Luboš Rob, který ve 47. minutě odpověděl druhým zásahem na snížení Nicolase Hlavy. Výsledek ještě dovršil Žiga Pavlin.

Kadaň po pádu na poslední pozici ztrácí dva body na třináctý Most, který ji předstihl poté, co zabral po čtyřech zápasech bez bodu. V Benátkách nad Jizerou zajistil Severočechům úspěch v samostatných nájezdech Lukáš Válek.

Třetí vítězství za sebou si připsala pražská Slavia, která po úsporných opatřeních obměnila kádr a dává zapomenout na sérii tří proher při skóre 0:19. Po úspěchu v Havířově (3:2) a s Kladnem (4:2) vyhrála tentokrát v Litoměřicích 3:2 v prodloužení. Rozhodl o tom obránce Jan Holý. Nejvyšší výhru kola si připsal Přerov, který rozdrtil Ústí nad Labem 6:1.

18. kolo první hokejové WSM ligy:

Benátky nad Jizerou - Most 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd Válek. Rozhodčí: Kika, Koziol - Potůček, Zídek. Vyloučení: 8:5. Bez využití. Diváci: 251.

Motor České Budějovice - Kadaň 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 2. a 7. Pajič, 40. a 47. Rob, 58. Pavlin - 45. Hlava. Rozhodčí: Battěk - Krátký, Šmika. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5598.

Havířov - Třebíč 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 35. Pechanec, 40. M. Kalus, 57. M. Hlinka, 60. Pořízek - 57. Kristl. Rozhodčí: Přikryl - Reich, Rampír. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 1498.

Prostějov - Frýdek-Místek 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 9. L. Krejčík, 25. Půhoný, 47. Venkrbec - 31. Chmielewski, 46. Miloš Roman. Rozhodčí: Obadal - Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 2168.

Přerov - Ústí nad Labem 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
Branky: 7. a 14. R. Pšurný, 4. Goiš, 29. Popelka, 33. Plášek, 43. F. Dvořák - 6. D. Merta. Rozhodčí: Mikula - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 2117.

Kladno - Jihlava 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 5. Redlich, 51. D. Tůma - 22. Jergl. Rozhodčí: Valenta - Malý, Šimán. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. Diváci: 2368.

Litoměřice - Slavia Praha 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 25. Pletka, 29. Švagrovský - 15. Dušek, 31. Bača, 63. Holý. Rozhodčí: Kostourek - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1472.

1. Prostějov 18 8 4 4 2 66:46 36
2. Kladno 18 10 2 2 4 47:38 36
3. Motor České Budějovice 17 11 1 0 5 55:33 35
4. Jihlava 17 7 5 0 5 53:36 31
5. Přerov 18 7 4 2 5 59:47 31
6. Slavia Praha 18 7 5 0 6 45:53 31
7. Benátky nad Jizerou 18 7 0 7 4 45:44 28
8. Ústí nad Labem 18 6 3 3 6 60:58 27