a dozvíte se vše jako první.
12. listopadu 2016 • 20:20

Kladno nedalo ani gól a v Ústí padlo, v čele jsou Budějovice

Zklamaní hokejisté Kladna (archivní foto)
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík

Hokejisté Kladna prohráli ve 23. kole první ligy v Ústí nad Labem 0:1 a přišli o vedení v tabulce. Výhru domácích zařídil jediný úspěšný střelec večera Jaroslav Roubík v 27. minutě. Do čela WSM ligy se dostal českobudějovický Motor díky domácímu vítězství 3:2 nad Litoměřicemi, které hattrickem zařídil Tomáš Nouza.

Kladenští dnes nedokázali překonat brankáře Jakuba Soukupa, jenž pochytal všech 21 střel a před dvěma tisícovkami diváků udržel poprvé v sezoně nulu. "Myslím, že diváci viděli parádní hokej nahoru dolů se šancemi, jak od nás, tak od Kladna. Musím kluky pochválit, po výprasku v Havířově (1:5) jsme si něco řekli a hráči to plnili na sto procent," řekl ústecký kouč Miroslav Mach.

Jihočeši měli svého hrdinu v Nouzovi. V 8. minutě otevřel skóre, v 26. minutě zlomil nerozhodný stav 1:1 a vítězný gól přidal ve 47. minutě. Když brankář David Gába odolal tlaku i v power play Litoměřic, hokejisté Motoru slavili už jedenáctou výhru v Budvar aréně.

Třetí Jihlava překvapivě prohrála v Kadani a skončila její čtyřzápasová vítězná série. Severočeši se naopak díky výsledku 3:2 odpoutali ode dna tabulky. Počtvrté v řadě vyhrála pražská Slavia, která udolala v prodloužení Frýdek-Místek na jeho ledě 4:3. Rozhodující gól dal 75 sekund před koncem nastaveného času David Šafránek.

Prostějov zaskočili hokejisté Benátek, které táhl za ziskem tří bodů Josef Mikyska, jenž už ve 27. minutě zkompletoval hattrick. V té chvíli vedli hosté 5:2 a začali se soustředit na ubránění náskoku. I díky výkonu gólmana Petra Kváči se jim to povedlo, Prostějov snížil zásluhou Matouše Venkrbce na rozdíl jedné branky až sedm sekund před koncem.

Přerov doma porazil Havířov 3:0 a brankář Luboš Horčička si připsal druhé čisté konto.

23. kolo první hokejové WSM ligy:

Ústí nad Labem - Kladno 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 27. Roubík. Rozhodčí: Doležal - Čížek, Špringl. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 2016.

České Budějovice - Litoměřice 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 8., 36. a 47. Nouza - 9. Rubeš, 57. Smetana. Rozhodčí: Jílek - Toman, Coubal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6115.

Frýdek-Místek - Slavia Praha 3:4 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)
Branky: 34. Chmielewski, 44. Klimša, 54. Kanko - 17. Endál, 44. M. Kadlec, 51. Rys, 64. Šafránek. Rozhodčí: Mikula - Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 3:4, navíc Bača (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1906.

Přerov - Havířov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 29. Popelka, 38. Dostálek, 51. Plášek. Rozhodčí: Fiala - Adamec, Ganger. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Diváci: 2239.

Prostějov - Benátky nad Jizerou 4:5 (1:2, 2:3, 1:0)
Branky: 16. Hozák, 22. Korhoň, 35. L. Krejčík, 60. Venkrbec - 2., 7. a 27. Mikyska, 21. a 26. Plodek. Rozhodčí: Kopeček - Polák, Zídek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1363.

Kadaň - Jihlava 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 4. a 34. Hejcman, 59. Osmík - 26. a 40. Protasenja. Rozhodčí: Škrobák - Malý, Šimán. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 420.

Most - Třebíč 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 9. Rod - 21. Kristl, 64. Niko. Rozhodčí: Würtherle - Krátký, Šimka. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 155.

1.  Č. Budějovice 52 34 2 5 11 171:101 111
2.  Jihlava 52 26 14 1 11 155:101 107
3.  Kladno 52 27 8 4 13 156:112 101
4.  Slavia 52 21 11 3 17 128:134 88
5.  Třebíč 52 19 6 12 15 135:144 81
6.  Ústí n. Labem 52 17 9 8 18 147:162 77
7.  Prostějov 52 19 6 8 19 162:155 77
8.  Benátky n. Jizerou 52 18 5 9 20 124:138 73