16. listopadu 2016 • 21:34

První liga má nového lídra, rozjetá Slavia dál vítězí a útočí na čelo

České Budějovice porazily ve 25. kole první ligy Havířov 2:1 a posunuli se do čela o skóre před Kladno (foto archiv)
Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?

Hokejisté Českých Budějovic porazili ve 25. kole první ligy Havířov 2:1 a posunuli se do čela o skóre před Kladno. Rytíři vyhráli v Prostějově 2:1 až v prodloužení. Na třetí pozici se dostala rozjetá Slavia, jež zvítězila v Přerově 2:1.

České Budějovice proti Havířovu potvrdily domácí suverenitu a před svým publikem zvládli i dvanáctý zápas v sezoně. O zisku dalšího skalpu rozhodli Jihočeši už v prvním dějství, kdy si vypracovali klíčový dvougólový náskok.

Na druhou příčku tak spadlo Kladno, které až v prodloužení zvítězilo v Prostějově. O páté prohře Jestřábů v řadě rozhodl v 64. minutě veterán Petr Ton.

Válí Slavia, která zvládla už šestý zápas za sebou. Na ledě Přerova sice po první třetině prohrávala 0:1, po přestávce ale duel otočila. Domácí prohráli popáté z posledních šesti utkání, naopak Pražané jedou na vítězné vlně. V tabulce už jsou dokonce třetí, když přeskočili Jihlavu.

Dukla totiž nezvládla duel v Ústí, kde prohrála 0:2. Tým z Vysočiny má na kontě třízápasovou sérii porážek a začíná se propadat, navíc teprve podruhé v sezoně ani neskóroval. Hrdinou zápasu byl ústecký brankář Jakub Soukup, který zlikvidoval 36 střel.

Neúspěšnou premiéru na střídačce Mostu pak prožil zkušený trenér Ondřej Weissmann. V souboji dvou posledních týmů tabulky totiž Kadaň potvrdila nárůst formy a porazila Severočechy 4:2. Domácí si připsali třetí triumf v řadě, naopak hosté ztratili už šestý zápas za sebou a stále hlouběji se zavrtávají na dno tabulky. Jejich manko na třináctý Frýdek-Místek činí šest bodů.

25. kolo první hokejové WSM ligy:

Motor České Budějovice - Havířov 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Nouza, 16. Škoda - 29. Kotala. Rozhodčí: Bejček - Lučan, Kis. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5011.

Benátky nad Jizerou - Litoměřice 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 55. Víšek, 62. Plodek - 47. Kalla. Rozhodčí: Sýkora, Valenta - Kajínek, Toman. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 232.

Frýdek-Místek - Třebíč 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 14. Klimša - 15. a 36. P. Mrázek, 26. Wasserbauer, 47. R. Zohorna. Rozhodčí: Hradil, Šutara - Ganger, Wesley. Vyloučení: 6:8, navíc Jaroš - Koch oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1455.

Prostějov - Kladno 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 21. Rudovský - 2. Zikmund, 64. Ton. Rozhodčí: Kubičík, Koziol - Bryška, Hanzlík. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 1641.

Ústí nad Labem - Jihlava 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 17. Navarra, 40. Z. Doležal. Rozhodčí: Hribik, Hlinka - Belko, Potůček. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 1037.

Kadaň - Most 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
Branky: 35. a 40. Chlouba, 24. Šťovíček, 45. J. Mrázek - 42. J. Šimeček, 51. Divíšek. Rozhodčí: Jílek - Beneš, Štětina. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 300.

Přerov - Slavia Praha 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 16. Goiš - 28. Jankovský, 33. J. Pohl. Rozhodčí: Přikryl - Barteček, Gančarčík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 2273.