Favorité selhali. Budějovice i Kladno prohrály, Slavia nedala gól

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Vedoucí duo v 29. kole první hokejové ligy shodně prohrálo. První České Budějovice podlehly v Třebíči 4:5, přesto si drží stále tříbodový náskok před Kladnem. Rytíři doma utrpěli porážku s Litoměřicemi 2:4. Pražská Slavia doma nedala ani gól Havířovu a po prohře 0:4 klesla na čtvrté místo za Jihlavu, která porazila Benátky nad Jizerou 3:1.

České Budějovice v Třebíči narazily na odhodlaný domácí tým. Horácká Slavia totiž naposledy před svými fanoušky vyhrála na konci září a chtěla se věrným divákům konečně odvděčit. Domácím vyšla hlavně pasáž v průběhu druhé třetiny, kdy během 189 sekund odskočili z 1:1 na 5:2 a na tribunách se slavily druhé zásahy Rašky a Pekra, který gólmana Gábu překonal z trestného střílení. Jihočeši sice dokázali zápas zdramatizovat, ale na 5:4 snížili až 13 sekund před koncem.

Kladno doma nečekaně prohrálo s Litoměřicemi, a to hlavně kvůli krátkému úseku druhé třetiny, kdy hosté snadno získali tříbrankový náskok. Smůlu měl i střídající gólman Stahl, který po třetí inkasované brance vystřídal Hanuljaka, ale rychle inkasoval. Rytířům dalo naději proměněné trestné střílení Jakuba Strnada, ale stav 2:4, který svítil na ukazateli skóre po druhé třetině, už hosté ubránili.

Překvapivý debakl doma utrpěla Slavia, která si vylámala zuby na havířovském gólmanovi Marku Lacovi. Ten poprvé v sezoně vychytal čisté konto, a protože byli hosté i dostatečně efektivní, odvezli si vítězství 4:0.

Jediným týmem z vedoucí čtyřky, který v 29. kole uspěl, byla Jihlava, která doma zdolala Benátky. Jistotu tří bodů ale dal Dukle až Důrasův gól minutu před koncem.

Frýdek-Místek prodloužil vítěznou sérii už na čtyři zápasy. O tříbodovém zisku rozhodli domácí v hale Polárka až v poslední třetině, kdy utekli ústeckým soupeřům po gólech Ondřeje Kovařčíka a Jaška na rozdíl dvou branek.

Poslední Most udolal Prostějov 3:2 díky dvěma gólům Jana Dufka a také výborně chytajícímu Jaroslavu Hüblovi. Severočeši přesto ztrácejí na předposlední 13. místo pět bodů.

29. kolo první hokejové WSM ligy:

Jihlava - Benátky nad Jizerou 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 13. Dundáček, 31. F. Seman, 59. Důras - 30. Volf. Rozhodčí: Kika, Obadal - Lukš, Wesley. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Diváci: 1179.

Most - Prostějov 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 8. a 51. Dufek, 27. Válek - 41. Moskal, 55. Augustin. Rozhodčí: Kostourek - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:4, navíc Žálčík (Prostějov) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 221.

Třebíč - České Budějovice 5:4 (1:1, 4:2, 0:1)
Branky: 16. a 35. Raška, 32. a 35. z tr. střílení Pekr, 33. R. Zohorna - 6. Vráblík, 33. Walker, 38. Chovan, 60. M. Čermák. Rozhodčí: Přikryl - Barteček, Konvička. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. Diváci: 1760.

Slavia Praha - Havířov 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Pořízek, 11. M. Hlinka, 37. Dvořáček, 50. M. Kalus. Rozhodčí: Kubičík - Lučan, Potůček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 552.

Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 30. Chmielewski, 33. Matyáš, 48. O. Kovařčík, 54. Jašek - 27. Loskot, 33. Poulíček. Rozhodčí: Doležal - Zídek, Polák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1479.

Kladno - Litoměřice 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Branky: 7. Cetkovský, 37. Strnad z tr. střílení - 13. Rubeš, 27. Valášek, 29. J. Veselý, 33. R. Pilař. Rozhodčí: Battěk - Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1584.

1. Č. Budějovice 52 34 2 5 11 171:101 111
2. Jihlava 52 26 14 1 11 155:101 107
3. Kladno 52 27 8 4 13 156:112 101
4. Slavia 52 21 11 3 17 128:134 88
5. Třebíč 52 19 6 12 15 135:144 81
6. Ústí n. Labem 52 17 9 8 18 147:162 77
7. Prostějov 52 19 6 8 19 162:155 77
8. Benátky n. Jizerou 52 18 5 9 20 124:138 73