Zápas v Havířově se musel přerušit. Kladno přišlo v závěru o tři body

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté Českých Budějovic vedou po vítězství v 38. kole na ledě Havířova 2:1 první ligu už s náskokem 11 bodů. Během tohoto utkání byli rozhodčí nuceni pozastavit hru. Dělovka havířovského obránce Petrana totiž rozbila plexisklo. Kladno zdolalo Prostějov 3:2 až po samostatných nájezdech. Na druhé místo se o skóre před Rytíře posunula Jihlava, která deklasovala Ústí nad Labem 4:0.

Utkání v Havířově zdržela menší komplikace v podobě rozbitého plexiskla za bránou hostů. Ve 12. minutě se o demolici ochranné zábrany zasloužil domácí bek Marcel Petran. První třetina se tak dohrála až po opravě hrazení. Po konci zbytku úvodní části následovala tříminutová přestávka. Českobudějovický Motor se poté dostal do dvoubrankového vedení po trefách Martina Heřmana, který svými góly orámoval druhou třetinu.

Havířov v poslední třetině díky Kankovi v přesilovce snížil a v samotném závěru měl obrovské příležitosti i vyrovnat. Domácí ale nevyužili 48 sekund dlouhou přesilovku pět na tři a gólman Gába uhájil tříbodový zisk i při závěrečné power play, kdy Jihočeši hráli navíc oslabení o vyloučeného Chovana.

Kladno poprvé představilo fanouškům kanadskou posilu, na kterou se přišlo podívat přes 1700 diváků. Josh Gratton se ale příliš neprosazoval. Rytířům se navíc nepovedla poslední třetina, ve které ztratili dvoubrankový náskok. Prostějovští po gólech Rudovského a Švece srovnali a o vítězi duelu nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Bod navíc zařídil pro domácí tým Jiří Burger.

Podobný scénář měl i duel Slavie s Přerovem. Pražané promarnili dvoubrankové vedení z úvodu utkání a stejně jako na Kladně rozhodovaly o vítězi duelu dodatečné nájezdy. Ten rozhodující proměnil Petr Beránek a vítězství zůstalo v Edenu.

Jihlava se posunula na druhé místo díky jednoznačnému vítězství 4:0 nad Ústím. Dukla dala v úvodu tři góly během 136 sekund a už ve 4. minutě si připravila rozhodující náskok. Jiří Říha dal třetí branku dokonce v oslabení. Definitivní podobu dostalo skóre už ve 23. minutě, když Říha tentokrát proměnil dvojnásobnou přesilovku.

Zatímco jihlavský Miroslav Svoboda oslavil třetí čisté konto v sezoně, Karel Vejmelka z Třebíče vynuloval soupeře podruhé. I díky výkonu svého brankáře pak Horácká Slavia porazila Frýdek-Místek 2:0. Oba góly dali domácí už v úvodní třetině.

Benátky přerušily třízápasovou sérii proher a vyválčily v Litoměřicích tři body za vítězství 3:2. V severočeském derby zvítězil poslední Most nad Kadaní 3:2 a snížil ztrátu na 13. příčku a zároveň svého dnešního rivala na čtyři body.

Most - Kadaň 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 1. Mical, 10. Rod, 38. Kubinčák - 23. Hejcman, 31. L. Chalupa. Rozhodčí: Jílek - Štofa, Votrubec. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 267.

Jihlava - Ústí nad Labem 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 4. a 23. Říha, 2. Březina, 3. Szathmáry. Rozhodčí: Kašík - Měkýš, Reich. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1228.

Třebíč - Frýdek-Místek 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 4. Dolníček, 17. Malec. Rozhodčí: Dědek - Krátký, Šmika. Vyloučení: 1:6. Bez využití. Diváci: 1060.

Litoměřice - Benátky nad Jizerou 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 18. R. Pilař, 29. Barák - 17. Víšek, 24. Prokeš, 49. J. Mikyska. Rozhodčí: Luczków - Toman, Coubal. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 770.

Havířov - Motor České Budějovice 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 46. Kanko - 24. a 37. M. Heřman. Rozhodčí: Mikula - Rožánek, Wesley. Vyloučení: 1:6, navíc L. Bednář (Havířov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1589.

Kladno - Prostějov 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 5. Tenkrát, 22. Jánský, rozhodující sam. nájezd Burger - 42. Rudovský, 60. Švec. Rozhodčí: Wagner - Kajínek, Bosák. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1702.

Slavia Praha - Přerov 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 9. a rozhodující sam. nájezd P. Beránek, 6. Schleiss - 22. Kovařík, 24. T. Sýkora. Rozhodčí: Zubzanda, Pražák - Beneš, Belko. Vyloučení: 4:5, navíc Tejral - Sýkora oba 10 minut. Bez využití. Diváci: 921.

1. Č. Budějovice 52 34 2 5 11 171:101 111
2. Jihlava 52 26 14 1 11 155:101 107
3. Kladno 52 27 8 4 13 156:112 101
4. Slavia 52 21 11 3 17 128:134 88
5. Třebíč 52 19 6 12 15 135:144 81
6. Ústí n. Labem 52 17 9 8 18 147:162 77
7. Prostějov 52 19 6 8 19 162:155 77
8. Benátky n. Jizerou 52 18 5 9 20 124:138 73