Slavia zabrala, za Kladno se poprvé trefil Gratton. Do prázdné branky

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Hokejisté pražské Slavie ukončili v první lize sérii čtyř porážek. V dnešním utkání 46. kola porazil čtvrtý tým tabulky svého pronásledovatele Třebíč 3:2 v prodloužení. Vedoucí České Budějovice deklasovaly 5:1 šesté Ústí nad Labem. Naplno bodovaly i celky Jihlavy a Kladna, které stále ztrácejí na Jihočechy pět bodů.

Slavia, která nastoupila s čerstvými posilami Václavem Pletkou (naposledy Litoměřice) a Jiřím Půhoným (Frýdek-Místek), to neměla na svém ledě vůbec jednoduché. Neuběhla ještě ani polovina zápasu a červenobílí prohrávali 0:2. I když poměrně brzy snížili, svůj obrovský tlak nemohli proměnit v další gól.

Série proher v nich zřejmě zanechala stopy. Svého klíčového muže našli v Janu Schleissovi. Levý křídelní útočník druhé formace nejdřív pět minut před koncem vyrovnal a v prodloužení při úniku dvou na jednoho předložil přihrávku na vítězný gól Janu Pohlovi.

Vedoucí trio neponechalo nic náhodě. Nejvíc si zahrálo proti poslednímu Mostu třetí Kladno. Nejlepší střelec soutěže Jan Kloz přidal svůj 20. zásah v sezoně a Rytíři nasázeli tápajícímu soupeři šest branek. Přitom rozdíl ve skóre mohl být vyšší než čtyřbrankový - Kladno přestřílelo Most o dvacet střel. Svou první trefu zaznamenal i Kanaďan Josh Gratton, který potrestal brzké odvolání brankáře.

České Budějovice podle oficiálního zápasu zavalily svého protivníka ještě větší lavinou ran, z 53 pokusů se však ujalo jen pět. Jihlava to měla z vedoucího tria nejtěžší - musela uspět venku, ale v Litoměřicích vedla už od druhé minuty a v poslední části své vítězství stvrdila třemi zásahy. Za stavu 1:1 si vzal slovo běloruský útočník Anatolij Protasenja, jenž na vítězný gól nahrál a pečetící trefu obstaral sám.

46. kolo první hokejové WSM ligy:
Slavia Praha - Třebíč 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky:
34. Beránek, 55. Schleiss, 61. J. Pohl - 15. Pekr, 23. F. Král. Rozhodčí: Kopeček - Zídek, Polák. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 1046.

Kladno - Most 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)
Branky: 34. Zikmund, 35. D. Tůma, 38. J. Kloz, 42. Ton, 58. Gratton, 59. Machač - 24. Divíšek, 43. Kubinčák. Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 2088.

Litoměřice - Jihlava 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky: 12. O. Procházka - 2. Dundáček, 50. Kajínek, 56. Protasenja, 60. F. Seman. Rozhodčí: Luczków - Lučan, Kis. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 1260.

Havířov - Kadaň 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Branky: 25. R. Hubáček, 30. Kanko - 7., 21. a 34. Kůs, 33. Hejcman, 59. Račuk. Rozhodčí: Trombík - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 1741.

Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 15. Hrabík, 47. Víšek, 62. J. Mikyska - 20. Franek, 60. Marek Růžička. Rozhodčí: Würtherle - Jílek, Šperl. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváci: 305.

Motor České Budějovice - Ústí nad Labem 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Branky: 18. a 42. Chovan, 3. Fronk, 15. M. Čermák, 44. Vak - 46. Macek. Rozhodčí: Grech - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 5707.

Prostějov - Přerov 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
Branky: 30. M. Novák, 33. A. Holík, 59. Žálčík - 2. a 17. Sikora, 22. T. Sýkora, 39. Berger, 46. Š. Kratochvíl. Rozhodčí: Doležal - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 6:7, navíc Protivný - M. Kratochvíl oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3126.

1. Č. Budějovice 52 34 2 5 11 171:101 111
2. Jihlava 52 26 14 1 11 155:101 107
3. Kladno 52 27 8 4 13 156:112 101
4. Slavia 52 21 11 3 17 128:134 88
5. Třebíč 52 19 6 12 15 135:144 81
6. Ústí n. Labem 52 17 9 8 18 147:162 77
7. Prostějov 52 19 6 8 19 162:155 77
8. Benátky n. Jizerou 52 18 5 9 20 124:138 73