Jihlava vyhrála a útočí na vedoucí Motor, Kladno i Slavia nezaváhaly

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté Českých Budějovic prohráli v 49. kole první ligy doma s Litoměřicemi 4:5 v prodloužení a zkomplikovali si cestu za vítězstvím v základní části. Druhá Jihlava totiž vyhrála v Kadani 2:1 po prodloužení a snížila ztrátu na první místo tři zápasy před koncem na tři body. Jihočeši ale mají ještě jedno utkání k dobru.

Českobudějovický Motor se s Litoměřicemi dlouho přetahoval o skóre, ale většinu utkání měl jednobrankový náskok. Severočeši však dokázali pokaždé srovnat a úspěšní byli i v závěrečné power play, 52 sekund před třetí sirénou skóroval Jaroslav Kalla. Prodloužení se hrálo jen 31 sekund, neboť hostující zadák Plášil zachytil na modré čáře odražený puk, objel jednoho z obránců a překonal i brankáře Gábu.

Jihlava vedla v Kadani díky brance Zemana až do 48. minuty, pak se domácím podařilo vyrovnat a zápas dospěl do prodloužení. V něm hostům pomohla přesilová hra, kterou už po 10 sekundách využil tečí Říhovy střely Filip Seman.

Pražská Slavia dobyla halu Polárka ve Frýdku-Místku díky povedené druhé třetině a dvěma slepeným brankám. Trefy Jana Holého a Václava Pletky dělilo jen 72 vteřin. Domácí tým sice v závěru snížil na 2:3, ale víc už se mu nepodařilo.

Ústecký Slovan prohrál už čtvrté domácí utkání v řadě. Tentokrát Severočeši nechali body třetímu Kladnu. Rytíře poslal do vedení už ve druhé minutě Tůma. I když domácí kanonýr Zdeněk Doležal v první třetině stihl vyrovnat, další průběh zápasu už patřil hostům, kteří si čtyřmi góly v řadě vytvořili pohodlný náskok a slavili vítězství 6:2.

Prostějov doma porazil Benátky nad Jizerou 3:2 a utnul jejich čtyřzápasovou vítěznou sérii. Středočeši klesli na 10. příčku tabulky o skóre za Přerov, který vyhrál nad Havířovem 3:1. Na desítku pro play off dorážejí díky úspěchu v Českých Budějovicích Litoměřice, které ztrácejí tři body.

49. kolo první hokejové WSM ligy:

Frýdek-Místek - Slavia Praha 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 14. Michal Roman, 47. Chmielewski - 10. Schleiss, 29. Holý, 30. Pletka. Rozhodčí: Přikryl - Bryška, Wesley. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 2259.

Ústí nad Labem - Kladno 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
Branky: 11. a 44. Z. Doležal - 2. a 38. Tůma, 32. a 57. Jánský, 14. Cetkovský, 41. Přikryl. Rozhodčí: Würtherle - Kis, Potůček. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:3. Diváci: 1498.

Prostějov - Benátky nad Jizerou 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 8. Šlahař, 22. Matuš, 35. Žálčík - 14. D. Špaček, 41. Plodek. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Rožánek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 1420.

Most - Třebíč 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 2. a 6. K. Reichel, 60. J. Doležal - 56. Kristl. Rozhodčí: Luczków - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 207.

Motor České Budějovice - Litoměřice 4:5 v prodl. (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 22. Mucha, 22. Vlček, 49. Fillman, 56. Rob - 19. a 60. Jaroslav Kalla, 39. Loskot, 54. Stoklasa, 61. Plášil. Rozhodčí: Dědek - Zídek, Polák. Vyloučení: 8:7, navíc Stoklasa (Litoměřice) 10 min. Bez využití: Diváci: 5309.

Přerov - Havířov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 16. R. Pšurný, 47. Kovařík, 50. Sikora - 17. Štumpf. Rozhodčí: Kašík - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 1:6. Bez využití. Diváci: 2183.

Kadaň - Jihlava 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 48. Raška - 17. A. Zeman, 64. F. Seman. Rozhodčí: Zubzanda - Kajínek, Votrubec. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 350.

1. Č. Budějovice 52 34 2 5 11 171:101 111
2. Jihlava 52 26 14 1 11 155:101 107
3. Kladno 52 27 8 4 13 156:112 101
4. Slavia 52 21 11 3 17 128:134 88
5. Třebíč 52 19 6 12 15 135:144 81
6. Ústí n. Labem 52 17 9 8 18 147:162 77
7. Prostějov 52 19 6 8 19 162:155 77
8. Benátky n. Jizerou 52 18 5 9 20 124:138 73