5. listopadu 2008 • 20:54

Kometa si udržela vedení

Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Verdikt odvolací komise: Rada stihne začátek příští sezony

AKTUALIZOVÁNO - Hokejisté Komety Brno udrželi první příčku v první lize, když porazili ve 20. kole Havlíčkův Brod 6:3. Vyhrály i další týmy z popředí tabulky Vrchlabí a Ústí nad Labem.

Vrchlabí - Kadaň 5:3

Hokejisté Vrchlabí porazili ve 20. kole první ligy Kadaň 5:3 a od vedoucí Komety Brno je dělí pouze horší skóre. V utkání se blýskl třemi brankami Václav Eiselt, který byl také vyhlášen hvězdou utkání.

Vrchlabští šli do vedení v 9. minutě, když se poprvé prosadil Eiselt. Na tuto branku našla Kadaň odpověď v 16. minutě zásluhou Balásze. Na začátku druhé třetiny vstřelili domácí dvě rychlé branky a odskočili na 3:1.

Šance na zdramatizování zápasu dal hostům ve 32. minutě Šíp, který ukázkovým blafákem překonal brankáře Štůralu. Po čtyřech minutách ale Beck zvýšil na 4:2 a pátou branku vsítil v polovině třetího dějství opět Eiselt.

Hosté už nedokázali držet krok se svým soupeřem, v poslední minutě pouze upravil Kloz na konečných 5:3.

Vrchlabí - Kadaň 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Branky
: 9., 21. a 49. Eiselt, 25. Kříž, 36. Beck - 16. Balász, 32. Šíp, 60. Kloz. Rozhodčí: Hrubý - Padevět, Prchal. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. Diváci: 1659.

Jihlava - Poruba 3:2

Hosty zmrazil už na začátku třetí minuty proměněným sólem Bakus, ale za 42 sekund srovnal stav Holuša a začínalo se znovu.

Hokej pak nadlouho ustoupil chaosu, z něhož stála za zmínku snad jen tyčka domácího Suka a na konci 31. minuty vedoucí gól Rozuma, který před gólmanem Řehořem tečoval střelu Janečky.

Až třetí třetina snesla přísnější měřítko a postarali se o to domácí. Na Porubu vlétli a do 47. minuty brankami Rytnauera a Pšurného otočili zápas ve svůj prospěch. Hosté se už na další obrat nezmohli.

Dukla Jihlava - HC Poruba 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky
: 3. Bakus, 42. Rytnauer, 47. M. Pšurný - 3. Holuša, 31. Rozum. Rozhodčí: Skoupý - Machálek, Škach. Vyloučení 6:2. Bez využití. Diváci: 1339.

Třebíč - Beroun 1:3

V sotva průměrném utkání sice domácí od 5. minuty vedli, ale pak hosté proměnili dvě přesilovky a těsný náskok pojistili v poslední minutě utkání po chybě domácího brankáře Lva. Třebíč tak po prohře 1:3 zůstává na posledním místě tabulky.

Třebíč - Beroun 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky
: 5. Kaláb - 13. Šinágl, 31. Křesťan, 60. Tvrzník. Rozhodčí: Smeták - Klein, J. Novák. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. Diváci: 1130.

Chrudim - Most 2:1

Domácí vstoupili do utkání aktivně a snažili se dostat Most pod tlak, ale i přes střeleckou převahu nebyli schopni překonat výborně chytajícího Horčičku v mostecké bráně.

Ve druhé třetině pokračovala snaha domácích, byli aktivnějším týmem, což vyvrcholilo vstřelením branky v 37. minutě. Ve třetí třetině to byl z obou stran vyrovnaný hokej a hosté byli za svou snahu brzy odměněni vyrovnávacím gólem z hole Machuldy.

Poté aktivita domácích trochu upadla, ale v závěru přesto dokázala Chrudim vstřelit rozhodující branku a udržet až do konce utkání jednobrankový náskok.

Chrudim - Most 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky
: 37. Michal Šeda, 57. Kolář - 44. Machulda. Rozhodčí: Šír - Trunečka, Kašík. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 760.

Chomutov - Ústí nad Labem 2:3

Krajské derby mužstev z čela tabulky začalo s velkým očekáváním, ale po pěti minutách se zdálo, že je po hokeji. Na konci 4. minuty našel Dragoun skulinku do chomutovské brány a o minutu později se do stejného místa trefil i Čaloun.

O několik desítek sekund později nešťastného Cikánka, který si do té doby pořádně nesáhl na puk, potřetí překonal tečovanou střelou Bolf. Chomutov po přestávce ožil a v polovině utkání se dostal do hry, když v přesilovce zblízka snížil Skořepa.

Hosté výborně bránili, ale v 52. minutě nestihli pokrýt Míku, který také zblízka překonal brankáře Orcta. Před jeho bránou bylo ve zbývajících minutách pořádné horko, ale hosté už cenné vítězství ubránili.

Chomutov - Ústí nad Labem 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Branky
: 30. Skořepa, 52. Míka - 4. Dragoun, 5. Čaloun, 6. Bolf. Rozhodčí: Fraňo - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. Diváci: 3014.

Hradec Králové - Olomouc 3:4

Domácí sice vedli po první třetině 2:0, všechny tři body si ale odvážejí hosté. Ti dokázali v závěru druhé třetiny vyrovnat a na začátku třetí třetiny dokonce otočit skóre ve svůj prospěch gólem Čuříka.

V poslední minutě ještě minul ve velké šanci domácí Kadlec, vyloučení o několik sekund později pak definitivně zhatilo šance Hradce na vyrovnání.

Hradec Králové - Olomouc 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)

Branky
: 8. Seidl, 10. a 35. Nedorost - 25. Davídek, 29. Sakrajda, 37. Nedbálek, 45. Čuřík. Rozhodčí: Pešina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 6:6. Využití 2:0. Diváci: 1685.

Havířov - Benátky nad Jizerou 2:3 po sam. nájezdech

Reprezentační přestávku využily Benátky k zapůjčení několika hráčů z Liberce a na jejich výkonu to bylo znát. Byli domácím více než vyrovnaným soupeřem a v úvodu druhé třetiny šli v přesilovce do vedení po šťastné trefě Duška.

Domácí odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a o tři minuty později vyrovnal Hampl. Stejný hráč přihrál ve 36. minutě na vedoucí branku Přeučilovi.

K hostům se přiklonilo štěstí v závěru, protože Piecha při power play trefil tyč odkryté branky a z následného protiútoku vyrovnal minutu před koncem Vantuch.

V prodloužení sice hráli domácí přesilovku, ale ani přes velkou převahu ji nedokázali využít a hosté je za to potrestali v samostatných nájezdech.

Havířov - Benátky nad Jizerou 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky
: 25. Hampl, 36. Přeučil - 22. Dušek, 59. Vantuch, rozhodující nájezd Dušek. Rozhodčí: Přikryl - Jureček, Pala. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 677.

Kometa Brno - Havlíčkův Brod 6:3

Do zápasu Komety s Havlíčkovým Brodem vstoupili lépe hosté. Hned ve druhé minutě prostřelil Hyláka po rychlé kombinaci Holec. Netrvalo to ani dvě minuty a bylo srovnáno. Brabenec dostal krásný pas od Švagrovksého a využil početní výhodu.

Stejná dvojice hráčů pak stála u druhé branky Brna, tentokrát se ale trefil Švagrovský. Havlíčkův Brod ovšem za půl minuty dokázal vyrovnat znovu Holcem. V podobném tempu probíhala i druhá třetina. Nejprve dal gól Padělek, ihned ale kontroval havlíčkobrodký Vyhlídal.

Od půlky zápasu však dokázala skórovat už jen Kometa. Postupně se trefili Klimt, Kántor a na končených 6:3 zpečetil Haluza. V utkání plném vyloučení padlo šest branek z přesilových her.

Kometa Brno - Havlíčkův Brod 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)

Branky
: 4. Brabenec, 14. Švagrovský, 22. Padělek, 33. Klimt, 38. Kántor, 42. Haluza - 2. a 14. Holec, 33. Vyhlídal. Rozhodčí: Smítka - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 10:9. Využití: 4:2. Diváci: 5064.

Výsledky - 20. kolo:

Chomutov - Ústí nad Labem 2:3 (0:3, 1:0, 1:0), Chrudim - Most 2:1 (0:0, 1:0, 1:1), Havířov - Benátky nad Jizerou 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0), Hradec Králové - Olomouc 3:4 (2:0, 1:3, 0:1), Jihlava - Poruba 3:2 (1:1, 0:1, 2:0), Kometa Brno - Havlíčkův Brod 6:3 (2:2, 3:1, 1:0), Třebíč - Beroun 1:3 (1:1, 0:1, 0:1), Vrchlabí - Kadaň 5:3 (1:1, 3:1, 1:1).