Ústí a Chomutov postupují do semifinále

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Největší favorité Ústí nad Labem a Chomutov postoupili v nejkratším možném termínu do čtvrtfinále první hokejové ligy. Suveréni základní části zdolali své čtvrtfinálové soupeře 4:0 na zápasy, další dvě série budou pokračovat.

Nejlepší tým dlouhodobé části Ústí zakončil duel s krajovým rivalem z Kadaně vítězstvím 6:1 na soupeřově ledě. Slovan prakticky rozhodl o výhře v první třetině, v níž vyhnal třemi góly nejistého Štěrbu z domácí branky. Hosté také využívali přesilovky, z nichž padly čtyři góly.

Chomutov sice ve Znojmě stejně jako ve čtvrtečním třetím utkání po první třetině prohrával, po výsledku 3:1 si ale rovněž zajistil postup. Domácí dnes drželi vedení do 46. minuty, v níž ujel v oslabení Procházka a vyrovnal. Rozhodující moment přišel dvě minuty před koncem, kdy hosté využili dvojnásobnou přesilovku. Do prázdné branky poté pečetil jejich postup do semifinále útočník Duda.

Šanci na zvrat v sérii si udržela Jihlava, která ve čtvrtém duelu dosáhla na první výhru nad Olomoucí. Domácí vyhráli první třetinu 2:1 díky Čachotskému, jenž vstřelil dvě branky v druhém utkání za sebou.

Na začátku druhé části hry ujel v oslabení Chvátal, z levého kruhu prostřelil Hyláka mezi betony a poslal Duklu do dvoubrankového vedení. Pak sice Davídek v polovině utkání snížil, ale dál to byli domácí, kteří diktovali tempo hry. Už tři minuty nato zvýšil vedení kapitán Bakus a vyhnal Hyláka z branky. Náhradník Žigárdy kapituloval po dorážce juniora Zemana, který bleskově využil přesilovou hru.

Do třetí třetiny nastoupili hosté v úplně jiném rozpoložení a zamkli Duklu v jejím obranném pásmu. Z tlaku snížil na rozdíl dvou branek kapitán Kohoutů Brančík. Drama udělal ze zápasu Řípa, který sám mezi kruhy nedal bombou Řehořovi šanci a korigoval na rozdíl jediného gólu. V hektickém závěru už si Dukla vítězství vzít nenechala a snížila stav série na 1:3.

V nejvyrovnanějším souboji mezi Třebíčí a Hradcem Králové vyrovnali Východočeši na 2:2. Královéhradečtí začali zápas o poznání lépe než ve čtvrtek a v první třetině se ujali vedení. To v prostřední části ještě dvakrát vylepšili a na Vysočině vyhráli 3:0.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 4. zápas:

Třebíč - Hradec Králové 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 29. a 39. Volráb, 17. Budínský. Rozhodčí: Fraňo, Zubzanda - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 2740. Stav série: 2:2.

Dukla Jihlava - Olomouc 5:4 (2:1, 3:1, 0:2)

Branky: 3. a 16. Čachotský, 21. Chvátal, 32. Bakus, 36. Zeman - 9. Mikel, 29. Davídek, 44. Brančík, 54. Řípa. Rozhodčí: Trombík, Skoupý - Dřínovský, Svoboda. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1861. Stav série: 1:3.

Kadaň - Ústí nad Labem 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
Branky: 23. Malát - 9. a 45. Pojkar, 17. a 34. Klobouček, 10. Kloz, 57. Přeučil. Rozhodčí: Šindler, Horák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:4. Diváci: 1220. Konečný stav série: 0:4.

Znojmo - Chomutov 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 12. Kolafa - 46. Procházka, 58. Skořepa, 60. Duda. Rozhodčí: Přikryl, Vampola - Goňa, Obadal. Vyloučení: 7:7, navíc Duda 10 min. a Pulpán (oba Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci 1175. Konečný stav série: 0:4.