1. března 2010 • 21:27

Olomouc postupuje do semifinále první ligy

Ilustrační foto.
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Třetím semifinalistou první hokejové ligy se stala Olomouc, která dnes v pátém čtvrtfinálové utkání zdolala Duklu Jihlava 4:3 v prodloužení. O postupu Hanáků rozhodl v 64. minutě Brančík.Olomouc doplnila mezi elitní čtveřicí hlavní favority soutěže Ústí nad Labem a Chomutov.

Zbylá série mezi Hradcem Králové a Třebíčí pokračuje poté, co dnes Východočeši zvítězili 6:3 a ujali se vedení 3:2 na zápasy.

Rozhodnout mohou ve středu na soupeřově ledě. Vítěz této série narazí na Ústí nad Labem, Chomutov se může chystat na semifinálový souboj s Olomoucí.Olomoučtí hokejisté vedli v 37. minutě už 3:1, ale Dukla díky Bakusovi ještě do konce druhé třetiny snížila.

Necelých jedenáct minut před vypršením normální hrací doby pak vyrovnal Dobrovolný, který osamocen před brankou dostal přihrávku od Rytnauera a poslal puk mezi Žigárdyho betony.

V prodloužení Brančík s Černým vyšachovali jihlavskou obranu a domácí kapitán střelou do odkryté branky rozhodl.Hradec Králové položil základ k vítězství v první třetině, kterou vyhrál 2:0.

Hosté sice dvakrát snížili na rozdíl jediné branky, ale Východočeši vedení udrželi i díky dvěma gólům Roubíka. K výhře pomohlo domácím i pět využitých přesilovek.