a dozvíte se vše jako první.
13. března 2010 • 21:00

Olomouc poprvé v semifinále vyhrála

Ilustrační foto
TOP 5 gólů 4. kola: Hrošovského dělo, Graiciarovo poprvé i jubilant Lafata TOP 5 gólů 4. kola: Hrošovského dělo, Graiciarovo poprvé i jubilant Lafata
SESTŘIH La Ligy: La Coruňa - Real Madrid 0:3. Klidná výhra, Ramos byl vyloučen SESTŘIH La Ligy: La Coruňa - Real Madrid 0:3. Klidná výhra, Ramos byl vyloučen

Hokejistům Olomouce se podařilo poprvé zdolat v semifinále play off první ligy Chomutov 2:1 a snížili stav série na 1:3. O rozhodující čtvrté vítězství bude severočeský celek usilovat znovu v úterý na vlastním ledě. Hradec Králové dokázal díky výhře 6:1 nad Ústím nad Labem druhou semifinálovou sérii dokonce vyrovnat na 2:2.

Hanáci měli výborný start do zápasu a ve 12. minutě vedli po střelách Mikela a Brančíka dvoubrankovým rozdílem. Hosté se přes gólmana Žigárdyho, jenž tentokrát dostal přednost před Hylákem, dlouho nemohli prosadit. Snížení zařídil až ve 47. minutě proměněnou přesilovkou Posmyk. Od té doby čelili domácí obrovskému tlaku, z něhož se mohli vymanit po nařízeném trestném střílení. Brančík však s blafákem neuspěl, a tak diváci trnuli až do závěrečné sirény.

Hradečtí hokejisté povzbuzení páteční výhrou v prodloužení na favorizovaného soupeře vlétli a během první třetiny mu nastříleli tři góly. Suverén základní části se na odpověď nevzmohl a koncert domácích pokračoval i po přestávce. Až za stavu 6:0 přišel v 57. minutě gólman Vošvrda o čisté konto, radost domácích to ale příliš nezkalilo. Dvěma góly a stejným počtem asistencí se blýskl Budínský.

Olomouc - Chomutov 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Mikel, 12. Brančík - 47. Posmyk. Rozhodčí: Vampola, Přikryl - Reich, Skopal. Vyloučení: 6:4, navíc Mikšovic (Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 2500. Stav série: 1:3.

Témata:  sport, hokej, olomouc, Chomutov