Tipsport Cup: Č. Budějovice znovu neinkasovaly

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejisté Českých Budějovic ani ve druhém utkání letního Tipsport Cupu neinkasovali, zvítězili na ledě prvoligového Hradce Králové přesvědčivě 3:0 a vedou základní skupinu A.

Úvodní třetina zápasu skončila bez branek, přestože v jejím závěru měli během chvilky hráči obou týmů blízko k vedení. Humla však vychytal domácí gólman Jágr a Turek v kleci Jihočechů se štěstím uchránil svou klec před velkou šancí Roubíka.

Extraligový favorit se prosadil až po polovině zápasu zásluhou Vaka, který potrestal přestupek Pazdery. Na začátku 39. minuty přidal bekhendovým zakončením druhou branku navrátilec ze zámoří Červený.

Ve 45. minutě trefil Šimánek tyč, ale hosté se přece jen dočkali třetí gólové pojistky, když Ptáčkovu ránu od modré čáry dokázal ze vzduchu tečovat Hřebejk.

O vychytanou nulu se kromě Turka přičinil také druhý gólman Kovář, který šel do hry v polovině zápasu.

2. kolo Tipsport Hockey Cupu - skupina A:

Hradec Králové - České Budějovice 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Vak (Havran), 39. Červený (Melichárek, Kotrla), 47. Hřebejk (Ptáček, Havran). Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1.