Červenka se poprvé trefil! Petrohrad vyhrál vysoko 6:2 nad Čeljabinskem

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Český útočník Roman Červenka ukončil v pátém duelu čekání na první gól v sezoně KHL a pomohl Petrohradu k výrazné výhře 6:2 v Čeljabinsku. V dresu domácího Traktoru jednou skóroval Martin Růžička, jenž se také trefil poprvé v ročníku.

Osmadvacetiletý Červenka načal svůj dnešní bodový účet v 5. minutě, kdy přihrál na úvodní gól zápasu Patricku Thoresenovi. Sám poté zvýšil necelé tři minuty nato v přesilovce za faul Růžičky.

Petrohrad poté ještě udeřil dvakrát v poslední minutě úvodní třetiny, kdy nejprve vstřelil třetí gól Dmitrij Kalinin a 23 sekund poté zvýšil na 4:0 pro hosty Tony Martensson po další Červenkově přihrávce.

Alexandra Saláka v brance SKA připravil o čisté konto ve 22. minutě Růžička, jemuž nahrál jiný český útočník Jan Bulis. Favorit z Petrohradu nicméně drama nepřipustil a dokráčel k jasné výhře.