Obránce Kolář asistoval, Vladivostok získal důležitý bod

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Přihrávka Jana Koláře pomohla hokejistům Vladivostoku v Kontinentální lize k důležitému bodu na ledě Novokuzněcku. Český obránce půl minuty před koncem třetí třetiny při power play poslal puk Shaunu Heshkovi, který střelou od modré čáry vyrovnal na 4:4.

Domácí pak zvítězili na samostatné nájezdy, Vladivostok se nicméně díky získanému bodu posunul v konferenci na osmé, poslední postupové místo do play off. Kolář je s šesti góly a 12 asistencemi nejproduktivnějším zadákem Admiralu, útočníci jsou v mužstvu lepší jen čtyři.

Další vítězný zápas odchytal v brance Novosibirsku Alexander Salák, při patnáctém startu za nový klub si připsal dvanáctou výhru. Český reprezentační gólman zastavil 22 střel hráčů Chabarovsku a přispěl k domácí výhře 4:1. Novosibirsk po ní má v čele Černyševovy divize pětibodový náskok před Omskem.

Výsledky:
Novosibirsk - Chabarovsk 4:1
Novokuzněck - Vladivostok 5:4SN (za hosty Kolář 0+1)
Nižněkamsk - Lada Togliatti 4:3 po sam. nájezdech (za hosty Zaťovič a Hunkes 0+1)