12. září 2015 • 18:45

Rozjetý Sobotka znovu skóroval, Furch Omsku vychytal čisté konto

Sobotka přispěl gólem a asistencí
Zlín - Plzeň: Případ pro jestřábí oko! Diop hlavičkoval o břevno na zem, gól to není Zlín - Plzeň: Případ pro jestřábí oko! Diop hlavičkoval o břevno na zem, gól to není
Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel

Český brankář Dominik Furch vychytal poprvé v Kontinentální hokejové lize čisté konto a pomohl Omsku k vítězství 3:0 nad Jaroslavlí. Gólem a asistencí přispěl k výhře nejlepšího týmu soutěže útočník Vladimír Sobotka, nejproduktivnější Čech v KHL.

Sobotka se nejprve v 19. minutě podílel asistencí na úvodní brance Alexandra Popova a ve 46. minutě svým pátým gólem v sezoně vedení Avangardu zvýšil. Po devíti zápasech má český reprezentant na kontě pět branek a šest asistencí a v kanadském bodování je třetí. Před ním jsou se stejnou bilancí 5+6 Brandon Kozun z Jokeritu a Sergej Mozjakin z Magnitogorsku, kteří ale odehráli o dvě utkání méně.

Pětadvacetiletý Furch dosáhl na svou první nulu v soutěži díky 27 zásahům. Mnohem méně se dnes dařilo Jakubu Sedláčkovi z Dinama Riga, jenž inkasoval v Chabarovsku tři góly mezi 8. a 11. minutou a v brance ho pro zbytek zápasu vystřídal Joacim Eriksson.