Rozjetý Sobotka znovu skóroval, Furch Omsku vychytal čisté konto

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Český brankář Dominik Furch vychytal poprvé v Kontinentální hokejové lize čisté konto a pomohl Omsku k vítězství 3:0 nad Jaroslavlí. Gólem a asistencí přispěl k výhře nejlepšího týmu soutěže útočník Vladimír Sobotka, nejproduktivnější Čech v KHL.

Sobotka se nejprve v 19. minutě podílel asistencí na úvodní brance Alexandra Popova a ve 46. minutě svým pátým gólem v sezoně vedení Avangardu zvýšil. Po devíti zápasech má český reprezentant na kontě pět branek a šest asistencí a v kanadském bodování je třetí. Před ním jsou se stejnou bilancí 5+6 Brandon Kozun z Jokeritu a Sergej Mozjakin z Magnitogorsku, kteří ale odehráli o dvě utkání méně.

Pětadvacetiletý Furch dosáhl na svou první nulu v soutěži díky 27 zásahům. Mnohem méně se dnes dařilo Jakubu Sedláčkovi z Dinama Riga, jenž inkasoval v Chabarovsku tři góly mezi 8. a 11. minutou a v brance ho pro zbytek zápasu vystřídal Joacim Eriksson.