Sobotka vstřelil gól Petrohradu, Radil dvakrát asistoval

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Omsku podlehli v Kontinentální lize Petrohradu 1:4 a jediný gól domácího týmu zařídili výhradně Češi. Ve 43. minutě vyrovnal Vladimír Sobotka po přihrávkách Martina Erata a Michala Kempného, hosté však následně překonali Dominika Furcha ještě třikrát.

Naopak další český brankář Alexander Salák vychytal Novosibirsku výhru 2:1 v Novokuzněcku, kde si připsal 24 zákroků. Hosté rozhodli zápas gólem Viktora Bobrova půldruhé minuty před koncem a vedou pořadí Východní konference o tři body před Omskem.

Moskevský Spartak vstřelil v Astaně tři branky za 97 vteřin a v druhé třetině vedl 3:1, na dva góly přihrál Lukáš Radil. Jenže na čtvrtou výhru za sebou Spartak nedosáhl, domácí Barys nakonec zvítězil 4:3 v prodloužení.

Magnitogorsk hrál popáté za sebou doma a konečně se mu podařilo získat tři body. Nad Chabarovskem zvítězil 3:0, Jan Kovář asistoval u prvního a Tomáš Filippi v další přesilovce u druhého gólu.