Filippi vystřelil v KHL Magnitogorsku výhru, slavil i Salák

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejový útočník Tomáš Filippi vstřelil v KHL vítězný gól Magnitogorsku při výhře 4:2 v Nižním Novgorodu. Třiadvacetiletý bývalý hráč Liberce tak ukončil desetizápasový gólový půst a ve své debutové sezoně se prosadil střelecky potřetí.

Filippi ve 45. minutě poslal Magnitogorsk do vedení 3:1. Předtím se podílel asistencí na druhé brance kapitána Sergeje Mozjakina, jenž v 25. minutě vstřelil svůj jubilejní 400. gól v ruské nejvyšší soutěži. V historických tabulkách jsou před dvojnásobným mistrem světa pouze sovětské legendy Vjačeslav Staršinov (408 branek) a Boris Michajlov (428).

Aktuální lídr kanadského bodování Mozjakin se stal už v září prvním hokejistou, jenž se dostal na metu 250 gólů v KHL. Rodák z Jaroslavle hrál před Magnigotogorskem za Chimik a CSKA Moskva.

Reprezentační brankář Alexander Salák vychytal vítězství Novosibirsku 2:1 nad Chabarovskem a pomohl tak svému týmu upevnit si vedení v tabulce Východní konference.