Petružálek prvním gólem po návratu do KHL pomohl Dynamu k výhře

Jakub Petružálek se trefil poprvé od svého návratu do KHL
Šádek dostal od Bakoše větev na tanky Sparty a Slavie. Podívejte se! Šádek dostal od Bakoše větev na tanky Sparty a Slavie. Podívejte se!
Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport

Útočník Jakub Petružálek dal svůj první gól po návratu do Kontinentální hokejové ligy. Dynamo Moskva i díky jeho příspěvku vyhrálo na ledě Jugry Chanty-Mansijsk 5:2 a přerušilo sérii čtyř porážek. Petružálek se bodově prosadil ve třetím utkání za Dynamo, do kterého přestoupil zhruba před dvěma týdny po odchodu ze švédského Örebra.

Petružálek skóroval v KHL poprvé od loňského 11. října, kdy se trefil v barvách Jekatěrinburgu. O měsíc později z osobních důvodů angažmá v Avtomobilistu ukončil a sezonu dohrál v Litvínově, kterému pomohl získat vytoužený mistrovský titul.

Nejproduktivnější český hráč v soutěži Jan Kovář přispěl jednou asistencí k vítězství Magnitogorsku nad Spartakem Moskva 4:0. Český útočník nasbíral v posledních čtyřech zápasech šest bodů a celkem má na kontě 14 gólů a 29 přihrávek z 41 utkání. Magnitogorsk ukořistil druhou výhru z posledních sedmi duelů a vede Východní konferenci.

Útočník Marek Kvapil v prvním zápase po přestupu z Medveščaku Záhřeb do Nižněkamsku nasbíral tři asistence a podílel se na vítězství Něftěchimiku nad Podolskem 5:3. Jeho tým vedl po první třetině 3:0, ale v 35. minutě byl stav 3:3. Ve 43. minutě Kvapil asistoval u vítězné branky, kterou dal Ryan Stoa. Druhý nejproduktivnější český hráč v KHL zaokrouhlil svou bilanci na 30 bodů (10+20). Nižněkamsk uspěl po sérii tří porážek.

Lukáš Kašpar dal vítězný gól Slovanu Bratislava proti Torpedu Nižnij Novgorod, které svěřenci kouče Miloše Říhy zdolali 3:0. Český útočník otevřel skóre ve čtvrté minutě v přesilové hře. Slovan si připsal druhé vítězství po předchozí sérii pěti proher.