Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
18. ledna 2016 • 18:08

Koukal dal po dvou letech v KHL dva góly a sestřelil favorita

Hokejový útočník Petr Koukal dokázal po dvou letech v KHL nastřílet v utkání dvě branky
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík

Hokejový útočník Petr Koukal dokázal po dvou letech v KHL nastřílet v utkání dvě branky. Mistr světa z roku 2010 dnes pomohl Jekatěrinburgu dvěma góly a asistencí k vítězství 6:3 nad Magnitogorskem, za který se jednou trefil Tomáš Filippi.

Koukal se poprvé prosadil ve dvacáté sekundě druhé třetiny a z pozice mezi kruhy vyrovnal na 1:1. V druhém dějství bohatém na góly se měnilo skóre hned pětkrát - na 2:2 srovnal za hosty po brejku Filippi a skóre třetiny uzavřel Koukal dorážkou zblízka na 3:3.

Český reprezentační útočník se v úvodu třetí části asistencí podílel na vítězné trefě Anatolije Golyševa, jenž se stejně jako on prosadil dvakrát. Dvě branky dokázal Koukal vstřelit v KHL naposledy 18. ledna roku 2014 ještě v dresu Nižněkamsku.

Jekatěrinburg vyhrál potřetí za sebou přesto, že mu chybí zraněná brankářská jednička Jakub Kovář. Jeho mladší bratr Jan z Magnitogorsku, se 47 body nejproduktivnější Čech v soutěži, se dnes do statistik nezapsal. Koukal je po dnešku mezi Čechy pátý, nasbíral 31 bodů za devět gólů a 22 asistencí.

Patnáctý gól v sezoně Lukáše Kašpara, s 39 body druhého nejproduktivnějšího Čecha, nepomohl Slovanu Bratislava v utkání s Dynamem Moskva. Svěřenci trenéra Miloše Říhy vedli po první třetině i díky Kašparovi 2:0, hosté ale skóre otočili a odvezli si z Bratislavy vítězství 4:3. Slovan drží poslední postupovou příčku do play off v tabulce Západní konference s dvoubodovým náskokem před Záhřebem.