5. února 2016 • 17:52

Kovář gólem potvrdil pozici nejlepšího Čecha v KHL, Novák nahrával

Jan Kovář už má v sezoně 19 branek
SESTŘIH Premier League: Stoke - Manchester United 1:1. Rekordman Rooney trefil bod SESTŘIH Premier League: Stoke - Manchester United 1:1. Rekordman Rooney trefil bod
Hradec Králové - Kometa Brno: Hattrick! Hynek Zohorna potřetí překonal Rybára, 1:3 Hradec Králové - Kometa Brno: Hattrick! Hynek Zohorna potřetí překonal Rybára, 1:3

Útočník Jan Kovář vstřelil v Kontinentální hokejové lize devatenáctý gól v sezoně a pomohl Magnitogorsku zdolat Čerepovec. Druhý celek Východní konference měl ale s nejslabším týmem západní tabulky hodně práce, až díky obratu v závěrečné třetině favorit zvítězil 4:3.

Nejproduktivnější Čech v KHL Kovář využil v 19. minutě přesilovku a poslal Metallurg do vedení 2:1. Hosté ale v druhé třetině vyrovnali a pouhých sedm vteřin po začátku třetího dějství vstřelili další gól. Těsný náskok však neudrželi, v 58. minutě rozhodl ve vlastním oslabení finský útočník Oskar Osala.

Skóroval rovněž Lukáš Radil, ten však moskevskému Spartaku k bodům nepomohl. Jekatěrinburg na jeho ledě zvítězil 4:2 a uspěl popáté za sebou, asistenci u posledního gólu hostů si připsal Petr Koukal.

Nejlepší klub sezony CSKA Moskva po 12 zápasech prohrál. Po měsíci od poslední porážky se Soči tentokrát nestačil na Ufu, na jejímž ledě podlehl těsně 0:1.