26. února 2016 • 17:38

Salák vychytal hokejistům Novosibirsku třetí výhru v play off

Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Brankář Alexander Salák vychytal v třetím osmifinálovém duelu Kontinentální hokejové ligy třetí vítězství Novosibirsku, jenž je v sérii s Vladivostokem jednu výhru od postupu. Sibir dnes na ledě Admiralu i díky 21 zákrokům českého gólmana vyhrál 3:1 a na zápasy vede 3:0.

Saláka v utkání překonal pouze v 15. minutě v přesilové hře Konstantin Makarov, český reprezentační brankář si v sérii drží průměr rovné jedné inkasované branky na utkání.

Pouze krátké trvání měl návrat Jakuba Kováře do branky Jekatěrinburgu. Další z českých reprezentačních gólmanů vychytal v prvním duelu vítězství v Magnitogorsku, v druhém zůstal jen na střídačce a dnes opět nastoupil od začátku.

Z branky ho však hráči hostujícího Metallurgu vyhnali třemi trefami během úvodních patnácti minut a o moc lépe se nevedlo jeho nástupci Igoru Ustinskému, jenž inkasoval ještě dvakrát. Šestý gól přidal favorizovaný Magnitogorsk do prázdné branky a ujal se vedení v sérii 2:1 na zápasy. Asistenci hned u prvního vítězného gólu si připsal Tomáš Filippi.

Témata:  KHLplay offhokejosmifináleSport